Upozorňování mejlem na domnělé virové hrozby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

oldsoft
682 příspěvků 30.09.05 18:01
Upozorňování mejlem na domnělé virové hrozby

Poslední dobou se mi v mejlové poště množí upozornění na nesmyslné virové hrozby, o kterých údajně informuje Microsoft a AOL a na konci obsahuje výzvu, abych to rozeslal, kam můžu.
Tento jev je typickým příkladem tzv. HOAXu. Jelikož mi to začíná chodit i od některých labužníků, prosím je tímto, aby mi to 1) neposílali (lépe řečeno nikam to nerozesílali), neboť to jsou totální nesmysly a za 2) věnovali pár minut prohlídce stránek www.hoax.cz a to zejména sekce „Co je to hoax?“ a „Čím hoax škodí“.
Děkuji a přeji hezký den.

Reklama

Reklama

Reakce:

Scarlet02
577 příspěvků 01.10.05 00:13
Oldsofte

díky za vysvětlení, už jsme se všichni báli. Stejně je těch virů a červů zbytečně moc

oldsoft
682 příspěvků 01.10.05 13:03
Moc virů a červů

Je pravda, že virů, červů a kdovíčeho ještě je čím dál víc, ale kdo správně aktualizuje antivir a má firewall, je v podstatě v bezpečí. Pokud se skutečně objeví nový virus, antiviry ho do několika hodin poté umí najít. Nikdy firmy neupozorňují na virus řetězovými mejly.
Dvě základní pravidla: aktualizovat a zálohovat

PITRYS
86 příspěvků 01.10.05 14:19
Dovoluji si přidat ještě jedno pravidlo

neotevírat zejména přílohy mailů. A zejména ne mailů od někoho, o kom jste v životě neslyšeli. Velmi nebezpečné jsou v současné době žádosti o verifikaci vašich čísel účtů a ostatních finančních dat od banky via internet. Žádná slušná banka tak nečiní protože je to krajně nebezpečná činnost a „banky“ nigerijských a jiných „rozvojových“ zmetků zřejmě nejsou vašimi partnery.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz