Trvanlivá buchta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bradicka
163 příspěvků 28.05.04 09:12
Trvanlivá buchta

Drazí labužníci,
jedu na necelý týden do Německa a nechce se mi tam utrácet za jídlo. Chtěla bych si s sebou upéct nějakou buchtu nebo koláč, který by mi co nejdýl vydržel. Našla jsem tady recept na Šalamounovu buchtu , ta prý cestování vydrží, ale je v ní kakao a to já v buchtách moc nemusím, ani čokoládu a kávu. Neměli byste, prosím, něco osvědčenýho, co se dá upéct v remosce? Jinou pečící troubu nemám. Předem moc děkuju za tipy a všechny zdravím!

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 28.05.04 10:18
ahoj bradičko,

já už od dob svých školních výletů mám dobrou zkušenost s těmito buchtami tvarohová buchta ,
tvarohová buchta ,
jablková buchta a pekla jsem je i svým dětem.
Ty tvarohové se musí poměrně dlouho péci - dělám je v chlebíčkové formě, je rychleji upečená a je to příjemnější na transpost i porcování. Dávám dovnitř i rozinky, sekané ořechy a kandované ovoce (nebo pro změnu hrst kokosu) - a když se polejí čokoládou a nazdobí šlehačkou, tak je to bezvadný a rychlý moučník. Přeji Ti pěknou cestu a dobrou chuť.

Bradicka
163 příspěvků 28.05.04 10:30
Milá Zuziku,

moc Ti děkuju! Tvaroh a jabka mám hrozně moc ráda, tak už se těším na Tvoje buchty! Dám určitě vědět, která z nich byla poctěna cestou do Mannheimu. Ještě jednou díky a přeju Ti pěknej den!

Labužník Zuzik
286 příspěvků 28.05.04 11:39
Bradičko,

to nejsou moje buchty, tyhle jsou od jiných autorů, jen mám ve svém sešitě stejné, takže už jsem je na Lab. nedávala. Přesto je peču, takže vím, že jsou móóóóc dobré.

Sněhurka
446 příspěvků 28.05.04 16:26
Milá Bradičko!

A až sníš celou vlastnoručně upečenou buchtu a budeš mít ještě na něco chuť, určitě si kup v libovolném supermarketu balenou „Käsekuchen“ (tvarohová buchta) nebo „Streuselkuchen“ (s drobenkou a třeba i višněmi), stojí přibližně 1,7 eura nebo v Aldi „Jumbo“ roládu, která stojí jenom 0,99 eura. Uvidíš, že Ti i koupená buchta bude moc chutnat. A když budeš mít peněz nazbyt, určitě si kup v pekárně nebo cukrárně čerstvou krájenou buchtu. Jsou sice dražší, ale vynikající.
Přeji ti krásný pobyt v Německu!

Bradicka
163 příspěvků 28.05.04 23:10
Sněhurko,

děkuju moc za tip, jestli mi chvilka vyjde, tak si teda určitě nějakou buchtu koupím! Měj se krásně!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz