Topinambury

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 20.12.04 05:58
Topinambury

Slovo znám už z dětství. Snad to vařila maminka, ale nedovedu si vybavit jak vypadají. Ve slovníku to také není. Obrázek na webu mi připomínal jeruzalemské artyčoky. Je to to samé?

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Denda02
213 příspěvků 20.12.04 08:52
Esme,

snad ti neco vic napovi tohle
Hezky den…
 D.

esmeralda
4813 příspěvků 20.12.04 11:54
Helianthus tuberosus

Dedo, díky. Zrovna na tuhle stránku jsem se koukala a jsem čím dál víc přesvědčená, že se jedná o jeruzalémské artyčoky.

babi
6360 příspěvků 20.12.04 13:02
...

Esme, doufám, že Vaše svátky jsou prožívány v pohodě
Máte naprostou pravdu, jsou to jeruzalémské artyčoky. Používala jsem je v Kanadě

Labužník Denda02
213 příspěvků 20.12.04 14:43
Deda...

Hihiiii, ale prosiiiim, neni zac… odpovedel kouzelny dedecek.
Hezke vanoce, Esmicko

esmeralda
4813 příspěvků 20.12.04 22:18
Holky, dík.

I tady má často jedna věc několik názvů a pak ještě dva různé jazyky, tak v tom mám někdy pěkný galimatyáš.

ogroats
64 příspěvků 16.01.05 20:26
Topinambur - zidovsky brambor

slunecnice hliznata (Helianthus tuberosus), pochazi ze Severni Ameriky, kde slouzila za potravinu puvodnim obyvatelum, na zacatku 17. stol. ji poslali kolonizatori z Kanady do Evropy do Anglie, kde pak i ve Francii slouzila jako hliznata zelenina, ktera neobsahuje skrob, ale inulin, z nehoz lze ziskat ovocny cukr. (Z knihy Clovek a rostliny od Zdenka Michalce). Topinambury rostou v Cechach na uhorech a rumistich, je to asi 2 m vysoka rostlina s kvetem jako drobna slunecnice. Hlizy jsou vyborne jako zelenina nebo priloha.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz