plynova trouba - SOS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník TinaH02
46 příspěvků 14.12.04 13:03
plynova trouba - SOS

ahoj, cerstve jsem se prestehovala do berlina, kde mame v pronajatem byte plynovou troubu, na ktere nejsou uvedeny teplotni stupne ale pouze cisla 1-8.
peceni cukrovi pred vanoci byl des. ze spodu to hrozne pripeka a z vrchu je to nedopecene…
mohli byste mi poradit, jak v takove troube pect, jake cislo odpovida jakemu teplotnimu stupni?
predem moc dekuju…

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 14.12.04 13:33
To jsi na tom ještě dobře,

v mnoha receptech uvádí na jaký stupeň v plynovce péct. Já to mám ještě lepší: mám tam na max. a na minimum. mezitím si odhaduju sama. Tekže se stupni Ti neporadím, ale s tím připékáním: vždy, když pečeš nějaké pečivo, dort, koláč, cukroví, tak dej dolů nádobu s vodou. Já mám k tomuto účelu vyhrazený nízký hrnec. Tohle je finta na většinu plynových trub. Zvýší to vlhkost a sníží to žár odspodu. V tomto případě pak klidně peču vprostřed trouby, nemusím péct nahoře.
Snad Ti to k něčemu bude.

rosnicka
262 příspěvků 14.12.04 13:34
Teda,

babička pred 2ma lety vyměnila svoji zavedenou plynovou troubu za novější, a byl tu problém. Připalovala, nepekla…nejvíc mě dojal ten montér, přišel a dal jí tam na rošty alobaly, aby se to od spodu nepřipalovalo…troš­ku to pomohlo, ale možná se s tím babička naučila. Každopádně to chce asi pokus-omyl systém.
Zkus dát plech do vyšší přihrádky.
Hodně zdaru

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz