Náhrada syrových vajíček v nepečeném cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leňule
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.04 11:10
Náhrada syrových vajíček v nepečeném cukroví

Prosím, poradí mí někdo, čím nahradit syrová vejce (ať už bílky nebo žloutky) v receptech na nepečené cukroví? K syrovým vajíčkům opravdu nemám důvěru.

Reakce:
Eleeen
1127 příspěvků 7.12.04 11:37
Leňule,

taky jsem se dřív obávala bílků v nepečeném cukroví, se žloutky (kromě koňaku) jsem se nesetkala. Moje rada (odzkoušená) je asi taková: najdi si taková těsta, kde se bílky nedávají a hotovo. Věřím, že i na Labužníkovi jich najdeš dost a dost.
Teď už dělám i jedno nepečené s bílkem a zatím nám nikomu nic doma nebylo. Každopádně přeju hodně zdaru a krásné vánoce!

trikolka
383 příspěvků 7.12.04 13:22
tiramisu

zloutky i bilky syrove, delam ho leta, nikomu se nikdy nic nestalo. lze verit statistikam :) bud statecna nebo se rid radou eleeen

salgo
146 příspěvků 8.12.04 07:58
smůla

prohlížela jsem znovu internet, tohle je totiž problém, který mě velmi zajímá. Vím, že riziko salmonely je poměrně nízké, ale kdo zažije hospitalizaci dvouletýho prcka na infekčním, kam Vás k němu nepustí, a vrátí se s tak vyřvaným hlasem, že nemůže mluvit, ten to prostě už neriskne. Jednou už jsme o salmonele na lab mluvili, ale v podstatě asi není jiné řešení, než vajíčka prostě vynechat. V krémech by to nemuselo vadit, nebo místo nich kápnout trochu zahuštěného slazeného mléka. A pak čekat, až se u nás začnou prodávat ošetřená vajíčka bez salmonely, tak jako v cizině.

Alice
104 příspěvků 10.12.04 14:41
Zkuste Vajahit

Je to náhrada vajec - suseny prasek bez cholesterolu, v obchodech ho mivaji tam, kde veci na peceni (naplne, polevy a tak)

Alice
104 příspěvků 10.12.04 14:43
Jeste dalsi info o Vajahitu
Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz