Tiramisu light

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

marmelada
1643 příspěvků 22.09.05 13:01
Tiramisu light

Dostala jsem výzvu, vytvořit nízkokalorické tiramisu. Běžně se kasám výrobkem tady z Labužníka z pomazánkového másla. Zatím jsem vymyslela pouze použití nízkotučného tvarohu namísto pomazánkového másla. Takže zbývá vyřešit cukr (množství, záměna), šlehačka a hlavně piškoty. Šlehačka možná nízkotučným mlékem a želatinou…? Jsem zvědavá, zda finální výrobek bude mít něco společného s tím původním nepůvodním tiramisu.

Reklama

Reklama

Reakce:

lydia
1225 příspěvků 23.09.05 11:32
marmelado,

do tiramisu patri plnotucny mascapone. Ja slehacku nedavam a cukr muzes nahradit umelym sladivem, nebo dej nebo hnedy cukr. A kdyz tam nedas piskoty? To potom neni tiramisu.
A spatne svedomi uklidni tim, ze pujdes misto 3× tydne, 5× tydne behat.

sylvik
12 příspěvků 23.09.05 11:40
...

ahojky.já si na tiramisu peču vlastní korpus z piškotového těsta.rozkrojím 3×.kávu na prolití nesladím a na krémík šlehám 3 šlehajdy a potom postupně zašlehávám 3 odtučněné tvarohy.navrch holandské kakao.cukr je jen v korpusu

lydia
1225 příspěvků 07.10.05 17:22
marmelado

nevim, jestli ten recept jeste potrebujes, ale dostala jsem ho, tak predavam:
1 vanilkovy puding, 1/2 l mleka, 250 g tvarohu, 1 jogurt (vsechno odtucnene), 3 platky zelatiny, na slazeni umele sladidlo
Namoc zelatinu, uvar puding a nech zelatinu v horkem pudingu rozpustit. Nech vychladnout. Mezitim naslehej tvaroh, jogurt, sladidlo. Potom pridavej po lzicich puding. Ostatni postup jako u tiramisu.
2. varianta:
1/4 l mleka, 4 platky zelatiny, 40 g cukru, 1 vanilk. puding, vanilkovy lusk, tuhy snih ze 2 bilku, 100 g tvarohu, 150 g jogurtu.
Zelatinu namocit, polovinu mleka uvarit a pridat zelatinu, osladit. Ve studene pulce mleka rozmichat puding a pridat k horkemu mleku. Naslehat bilky a opatrne pridat do odstaveneho mleka. Tvaroh s jogurtem rozmichat a pridat k pudingovemu kremu.
Nemohu ti zarucit, ze se to povede, nevyzkousela jsem, jenom predavam. Preji dobrou chut a kdyz vyzkousis, dej vedet.
Ale tiramisu s tvarohem jsem uz jedla a byl velmi dobry. Jak chutna odtucneny, nevim

marmelada
1643 příspěvků 07.10.05 22:54
Tiramisu light

Lidio, děkuji, vyzkouším, dám vědět, jak to dopadlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz