suši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pockmat
35 příspěvků 12.10.04 19:38
suši

Zdravím, nedávno jsem slyšel o Suši. Viděl jsem, jak se takto suší normální maso doma … Jenomže nevím jak! Neporadil by mně někdo? Díky předem!

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 12.10.04 23:09
suši

Pockmat, suši (sushi) nemá se sušením nic společného. Sushi je japonská záležitost. Do zpracovaných listů z mořských řas (nori) se zabalí uvařená a ochucená rýže a jiné dobroty, například syrové ryby, avokádo, okurky, wasabi pasta atd.. Ty máš asi na mysli JERKY. To je sušené maso.

penda
4752 příspěvků 12.10.04 23:12
esme..

řekla to, co já teď chtěla napsat, tak jen pošlu odkaz, když už jsem sem vlezla :-)
sushi a sashimi od Nowaca

penda
4752 příspěvků 12.10.04 23:14
a o sušeném mase...

se tu už někde na diskuzi mluvilo, ptal se na to jantar

esmeralda
4813 příspěvků 12.10.04 23:36
Jerky

Na Labužníku jsem našla tohle . Myslím že by se to dalo udělat úplně stejně z hovězího.

Pockmat
35 příspěvků 14.10.04 19:09
JERKY

esmeraldo: jasne, mam na mysli „JERKY“. Jenom jsem nevedel, jak se to jmenuje! Nemate nekdo na toto recept, jak se to dela?

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.04 17:08
Sušené maso - JERKY...

…prodávají v marketech BILLA, je předražené a navíc vypadá úplně jinak, než ho kdysi sušili indiáni a moutainmani…nosili ho s sebou na cesty - nekazilo se a bylo lehké.

Hovězí nebo i krůtí maso se nakrájí na velmi slabé plátky - jako na carpacio - a posype se např. směsí tří pepřů. Nesolí se, protože ve stavu usušeném by maso zase natahovalo vodu - takže by se kazilo. Položí se na nějakou mřížku typu „struhadlo“ - tedy vzduch z obou stran - a cca 3 dny se suší - v létě na vzduchu - v zimě poblíž nebo na topení. Ze sušeného masa se dělal tzv. PEMIKAM - rozemleté sušené maso smíchané se směsí sušených lesních plodů, vytvarované do kuliček - velmi výživné, nekazí se, velmi skladné.
Sušené maso s sebou vozíme na hory kvůli náhlému hladu na sjezdovce - BEZVA

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz