spanny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaburiatko
739 příspěvků 17.08.07 08:29
spanny

No napriklad polievky sa neprihrievaju z konzerv, ale robi sa normalny kuraci, hovadzi vyvar so zeleninou a maskom, alebo len zeleninkova polievka, strukovinove (lusteninove) polievky na sladko alebo kyslo. Kremove polievky hribove, strukovinove, porkova, brokolicova.......
Ako druhe jedlo sa pripravuje hlavne biele masko (pecene kuriatko, rozne kuracie sote v kombinaci s kopou zeleninky…), ale obcas aj hovedzie napr. na smotane alebo koprovou, paradajkovou, hribovou omackou a knedlou. Bravcove masko na hribikoch pripadne na prirodno.....K tomu mozu byt rozne prilohy, cez zemiakovu kasu, varene zemiaky, pecene zemiaky s bylinkami, varena ryza......Obcas sa k jedlu davaju este kompoty (od nich sa vsak pomaly upusta a nahradzaju sa cerstvymi salatmi z paradajok, papriky, uhorky, ladoveho salatu a inych salatov). Ja milujem aj zavaranu cervenu repu (cviklu). V piatok sa casto pripravuje ryba. Z nemaskovych jedal to mozu byt francuzke zemiaky (ked sa do nich nesa masko, ale napr. predvareny karfiol), granatiersky pochod a rozne sladke jedla, ako uz pisala Buraci buchticky s vanilkovym kremom, parene buchty plnene slivkovym lekvarom, alebo halusky s bryndzou (u nas na Slovensku), palacinky s tvarohom alebo dzemom, pripadne palacinky na slano, plnene spentom a syrom a rozne upravena zelenina, ako vareny karfiol poliaty maslom a posypany prazenou struhankou, zapekana zelenina. Cestoviny na rozne sposoby, s roznymi omackami…Myslim si, ze to jedlo je pestre a hlavne tym, ze sa v TV a casopisoch zacinaju propagovat aj ine kuchyne, ako talianska, grecka, francuzka......tak zeny v domacnostiach pouzivaju ovela viac byliniek, olivoveho oleja a siahnu aj po inych morskych zivocichoch nez po rybom file :)
A co si Spanny pripravovala svojim detickam, resp. Tvoje kamaratky v Anglicku ??? Musim sa priznat, ze si ma velmi potesila, ked si napisala, ze sa detom aj normalne vari :). Aspon si rozsirim obzor :) Prajem vsetko dobre :)

Reakce:
spanny
159 příspěvků 18.08.07 13:18
strava

gaburiatko a buraci, diky moc za odpoved a ja vam odepisu dnes vecer. Mela jsem ted hodne behani a nemela jsem cas si k pocitaci sednout.

Manana
1515 příspěvků 18.08.07 15:43
???

Ale, probůch, o jakej recept tu vlastně jde???
Jak to má pak někdo ve vyhledávači najít?

spanny
159 příspěvků 22.08.07 20:40
gaburiatko

Odpovedela jsem ti pod Jamie Oliver. Snad bude manana rad, abych, probuch, neudelala neco co se mu nelibi.

Manana
1515 příspěvků 23.08.07 13:02
spanny, ale i ostatní přispěvatelé

Nejde o to, jestli se mi něco líbí nebo nelíbí, ale gaburitko má v komentáři dost zajímavých věcí a dobré nápady, jenže když to budeš chtít někdy najít, tak to asi nenajdeš, protože je to sice v oddílu Hledám recept, ale jakého receptu se to týká vyhledávač nenajde a ty si možná za měsíc sama nevzpomeneš, v jaké rubrice že ty dobré nápady byly. Proto je dobré věci pojmenovávat a zařazovat do správné rubriky. Tím tě nechci nijak napadat, jen trochu osvěžit zá:,–(y pro psaní receptů a komentářů, které má Pepíček v úvodu, ale málokdo je čte.
Přitom jejich respektování by pomohlo všem.
Třeba podle surovin, psaných v jedné řádce, vyhledávač nic nenajde, právě tak, jako když jsou v nadpisu příspěvku nebo názvu komentáře jen tři tečky, to se tady stalo dosti oblíbeným předmětem, ale autor si asi neuvědomuje, že tím se celý jeho příspěvek stává zbytečným, protože mnoho lidí nemá čas klikat a zjišťovat co ty tři tečky skrývají a vyhledávač nepozná, o co jde.
Prosím, přečtěte si ten Pepíčkův návod a respektujte ho, pomůže to nám všem. A děkuji, možná i za Pepíčka.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.07 13:46
???

spanny a ostatní, manana má naprostou pravdu, proč jednu diskuzi tříštíte na další? Pak se vyrobí chotnice a nikdo se v tom nevyzná. A hlavně proč osoby, které chtějí aby tady trochu vládl pořádek jako za pepíčka osočujete? Však se to dá probůh dělat všechno slušně. Viz přihlouplé diskuze pod recepty. Myslím, že to není jen můj názor. Připsat na jednu z noh chobotnice byl můj záměr. Víte, ke které diskuzi to patří?

spanny
159 příspěvků 23.08.07 14:58
...

Mate uplnou pravdu a take jsem jen odpovedela strucne gaburiatce. Nelibil se me ten Mananuv styl psani. Dalo by se to rici mnohem lepe nez to Manana rekl.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.07 15:19
???

No, tak nebuďme jako děti, které po jedné 5 v žákajdě poukazuje, že Ti druzí je mají také.....

gaburiatko
739 příspěvků 23.08.07 15:37
mrzi ma

ze sa kvoli mojej chybe vyvodila takato diskusia :(. Ospravedlnujem sa, akosi som v rychlosti namiesto reagovat na prispevok vlozila novy prispevok, takze sa stalo to, ze moja rekacia pribudla niekam inam, nez mala. Za chybu sa ospravdlnujem a nabuduce si budem davat vacsi pozor :)

Eleeen
1127 příspěvků 24.08.07 13:00
možná,

že by to chtělo trošku tolerance, já si myslím, že se splést může každý a kliknout na blbé políčko taky. Nemusí tady z toho někdo dělat vědu anebo z komára velblouda, že…
tento příspěvek je již nakopírován ve správné diskusi, bohužel ale chybí Pepíček, aby tuto chybu vymazal. (o vymazání se žádá v jiném fóru, jak všichni jistě víme…)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz