Sicilska torta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaburiatko
739 příspěvků 23.09.10 08:31
Sicilska torta

V jednom casopise som objavila recept na Sicilsku tortu. BOhuzial to bol casak v cakarni u lekara, tak som ho nemohla vytrhnut, ale urcite mi tu niekto poradi. Islo tam len kandizovane ovocie, rozne druhy orechov a pojilo sa to myslim vajickami a mukou.....No neviem to uplne presne. Nemate niekto receptik ? Vdaka.

Reklama

Reklama

Reakce:

Sylvie
2302 příspěvků 23.09.10 08:56

Gaburiatko, nemohl by to být tento od svevy?
http://www.labuznik.com/recipe.php?…

penda
4752 příspěvků 23.09.10 09:00

Na labužníku je originál od svevy: http://www.labuznik.com/recipe.php?…
a na netu jsem našla sicilský tvarohový dort:
http://recepty.vareni.cz/…rohovy-dort/
a pak další, který by možná mohl být ten pravý:
 http://recepty.chytrazena.cz/…rt-8127.html

Ať chutná! :-)

noskovice
1323 příspěvků 23.09.10 09:57
Míša a Penda mají pravdu

Je to „cassata siciliana“ a radím ti, aby ses držela receptu od svevy. Ten je opravdu takový, jak má být.
Tak ať se ti daří, až ho budeš dělat.

gaburiatko
739 příspěvků 23.09.10 13:45
asi to nie je ono

No podla tych receptov, co ste poslali, to nevyzera na ten recept, co hladam. Podla fotky to bolo take suchsie, len orechy, muka vajce, mozno med.
Ziaden tvaroh. No neviem od kadial zobrali nazov, preco tam bola Sicilia, mozno ide o inu tortu zo Sicilie. Skusim to este najst. Buduci tyzden pojdem opat k lekarke, ked tam ten casak bude, tak to opisem. Fotak na mobile mam nejaky posahany :(

noskovice
1323 příspěvků 23.09.10 13:51
cannoli siciliani

Tak to byly asi cannoli siciliani. Jenom je neumím vyhledat tady na labu, zda tu jsou. Až se vrátím do Itálie, pošlu ti recept a uvidíš.

sveva
751 příspěvků 23.09.10 18:57
JE TO NĚCO JINÉHO

Gaburiatko má pravdu, vím co asi hledá. Dej mi pár dní a vložím recept. Je to zase kalorická bomba a dost nákladné. Ale provedení je velmi jednoduché.
Zdravím

gaburiatko
739 příspěvků 23.09.10 19:50
sveva

ano, prevedenie bolo jednoduche, vela orechov, myslim, ze viac druhov. Tak ked das receptik, tak zistim, ci to je ono :)

sveva
751 příspěvků 26.09.10 15:10
Buccellato

Gaburiatko vložila jsem recept, snad je to ten co hledáš.
Zdravím.

gaburiatko
739 příspěvků 29.09.10 07:26
Dakujem

Sveva, vyzera to zlozenim trochu podobne, len tam neslo tolko ingrediencii, teda takych tych kandovanych veci, ale maslo, vajcia, med orechy, muka tam isli, mozno nejake kandovane ovocie, takze toto by mohlo byt ono :)
Velmi pekne Ti dakujem a az ho budem robit, tak podam hlasenie :)
Este raz vdaka :)

sveva
751 příspěvků 29.09.10 11:19
gaburiatko

Kandované ovoce je téměř stálicí v sicilských receptech. Určitě bude dobrý recept, který jsi našla ty, ale je to nějaký údajně sicilský dort. Můj recept je na Buccellato, který se může lišit přidáním mandlí, čokolády apod.,ale základ je ten popsaný. Dej mi vědět, jak dopadlo tvoje pečení.
Zdravím.

noskovice
1323 příspěvků 29.09.10 11:48
Děvčata,

kdo ukradl ten recept? Kam zmizel?
Tady je to samý šotek! :-(

noskovice
1323 příspěvků 29.09.10 11:56
...

Už to chápu, všechno odvolávám, až na toho šotka.

gaburiatko
739 příspěvků 30.09.10 15:27
Sveva

Tak som bola zasa u lakrky a nasla som ten casak este v cakarni a bola to Sienska torta !!! panforte di siena :)
Na webe som nasla kopu receptov, ale ak mate niekto overeny receptik, potesim sa mu :)

noskovice
1323 příspěvků 30.09.10 18:32
:-D

sveva
751 příspěvků 01.10.10 00:16
Gaburiatko

Soňo také jsem se zasmála. Snad bude můj recept na Buccellato někoho zajímat, aspoň pro informaci.
Tak přejdeme Gaburiatko do Toskánska. Jsou tady dva recepty od babi:
Panforte di Siena a Slavný dort ze Sieny. Píši ti názvy, které jsem pracně našla, protože teď k vyhledávání musíš bohužel znát název. Oba recepty se trochu liší od toho původního a nejoblíbenějšího, ale budou dobré. Pokud jsi v tvém receptu našla máslo a vejce tak to nemůže být Panforte. Nepleteš se? :wink:
Zdravím

penda
4752 příspěvků 01.10.10 00:46

Pro inspiraci:
http://www.nadoma.cz/…siensky_dort

babi
6360 příspěvků 01.10.10 01:31
gabu,

nemohla ta torta byt misto ze Sicilie tak ze Sieny? Mam dva recepty, ktere pripravuji po dlouha leta a jou vyborne…jednoduse klasika! Recepty mi ulitly do ‚prave se vari‘
Slavný dort ze Sieny (odzkoušený)
Panforte di Siena (odzkoušený)

babi
6360 příspěvků 01.10.10 01:36
:)

…a nez jsem pracne nasla svoje recepty, tak se hodne udalo ;)

penda
4752 příspěvků 01.10.10 09:30

Babi, budiž ti útěchou, že v tom nejsi sama. I mne to stálo několik prokliknutí, než jsem narazila na mnou vložené recepty. Sice se kluků adminů pořád zastávám, ale srdíčko mi plače po starém labužníku. :-(

babi
6360 příspěvků 01.10.10 17:19
pendo,

vis, jestli sis vsimla, az doposud jsem byla tise (jenom jsem psala soukrome poznamky primo Webdio). Jsem absolutne zhrzena tim co se stalo s Labu…to uz neni Labu a nikdy nebude, at se hosi snazi jak umeji! Ono to je snadne neco roztrhat na cucky, kdyz vis jak to dat zpet dohromady v lepsi forme. Oni vsak nanestesti nevedi! Neskryvam skutecnost, ze nejsem programator, avsak rozumim design, cely zivot jsem se jim zivila! Take v design plati pravidla casto vedecky podlozena, jakoze zelena barva je nejutesujici pro oko…(prilis dlouhe na vysvetlovani). To, co zde davaji dohromady neni vizualne profesionalni a zda se mi, ze ani o to jim nejde. Jiz skutecnost, ze Labu je .com namisto .cz je notne zarazejici. Hodne vsak toho jiz bylo zeceno. Nejsme zadny dorost, ale vetsinou zivotem vytribeni lide, kteri potrebuji jiny pristup nez kojici matky a to vcetne webovych stranek na kterych se pohybuji!

bocianka
528 příspěvků 01.10.10 21:38
babi,

napsala jsi to velmi výstižně. :-(

babi
6360 příspěvků 01.10.10 21:47
bocianko,

ono mne to nastesti uteklo spis nez jsem dopsala…

Alis
2617 příspěvků 02.10.10 23:24
babi...

napsala jsi to od srdce a chápu tě. Jen malá poznámka: labuznik tecka com to byl vždy, nikdy cézet :-)
 Alis

gaburiatko
739 příspěvků 03.10.10 19:49
sveva, babi

Dakujem Vam obom. Babi, je super, ze ich mas odskusane, idem na ne obe mrknut a vyberiem ten, ktory sa mi bude viac pozdavat. Mozno by si mi mohla dat tip, ktory z nich Tebe resp. Tvojej rodinke viac chuti :)
Sveva, to maslo sa mi zda, ze bolo v recepte, ale ked o dva tyzdne pojdem k lekarke opat, tak sa pozriem, nemam cas si to tam opisat a hlavne nemam funkcny fotak v mobile :(
Inak k tomu hladaniu receptov. Ste ma prekvapili, ze sa neda hladat uz tak jednoducho, snad sa umudria a daju to vyhladavanie do normalu. Tiez sa pripajam, ze si akosi neviem zvyknut na design stranok, ale myslim, ze casom si zvykneme. Pride mi to aj neprehladne, ale zvyk je zelezna kosela a tazko sa nam zvyka na nove veci :)

babi
6360 příspěvků 04.10.10 19:47
gabu,

promin, nejak jsem Ti jeste neodpovedela na Tvoji otazku. Vesmes pecu ten ‚Slavny dort‘, je jednoduchy avsak nekdy pridavam orechy, nebo ovoce z toho druheho ‚Panforte‘, jednoduse je nekdy kombinuji :-)
At Vam chutna!

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz