Sangria

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník danka02
20 příspěvků 10.07.04 14:14
Sangria

Ve Španělsku mně velice chutnalo jejich pití Sangria s ovocem. Nemáte náhodou někdo recept ?

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 10.07.04 14:26
Sangria

Danko, podívej se tady . Je to recept přímo z Labužníka.

Labužník danka02
20 příspěvků 10.07.04 18:51
...

Esmeraldo, děkuji Ti za radu. Také děkuji Pendě, která přidala na Labužníka recept Sangria 2. Přeji Vám příjemný večer

penda
4752 příspěvků 10.07.04 18:59
Danko...

děkuji za poděkování…ještě jsem koukala na koktejly na švédském netu, tam je sangria z červeného a bílého vína, ovocné limonády, coly a fanty a ovoce podle sezóny…myslím si, že variant je spoustu…ale tu pravou španělskou jsi zřejmě ochutnala jen ve Španělsku…:-))

jantar
170 příspěvků 11.07.04 15:13
rozdíl...

jakej je rodíl mezi pravou sangrii a českou boulí??

penda
4752 příspěvků 11.07.04 17:18
jantare,

určitě asi největší rozdíl je v zemi původu…ale kde přesně má bowle původ, to nevím, vím jen, že je hodně populární všude, kde se pěstuje vinná réva, nejpopulárnější je snad v Německu, kolem Rýna a řeky Mosely…(to jsem četla)…:-)) …další rozdíl bude v tom, že do sangrie se dává „tvrdý“ alkohol, čili koňak nebo brandy, kdežto do bowle ne..bowle je čistě směs ovoce, vína nebo sektu, cukru a sodové vody…a do bowle by se také neměl vkládat led, protože by pokazil chuť…(jedině možná ledové kostky připravené z vína jsou povoleny)… …ale na švédských stránkách je sangria popsána jako jedna z nejznámějších bowlí…tak si potom vyber!…

jantar
170 příspěvků 11.07.04 18:53
boule , bowle, sangria

milá pendo

maslím že vše je stejné - teda skoro
ale pokud jsem dělal bouli tak to bylo většinou červené víno, hodně ovoce - domácího a většinou RUM - čekej…
už jsem taky pil sangrii
udělanou z : po jednom litru…
hroznový juice
pomerančový juice
oboju pokud možno 100%
 soda

pak červené víno + docela fajn bylo trochu vermutu..

nakrájenej pomeranč
vodka ---- dle chuti a schopností
nakrájené hroznové víno…

a led

je to sice mixtura ale super…

penda
4752 příspěvků 11.07.04 21:21
jantare...

tak se domluvíme asi na tom, že je úplně jedno, jestli si dáme bowli nebo sangrii…podstatné je, že bude tak dobrá, že se nám budou dělat „boule za ušima“… :-))

esmeralda
4813 příspěvků 12.07.04 01:17
Bowle

Bowle je zřejmě zkomolenina anglického slova bowl čili mísa. K účelu servírování míchaných alkoholických nápojů se většinou používá skleněná kolem které jsou zavěšeny malé skleněné šálky s ouškem. Každý si pak podle libosti nabere sám.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz