Maltaše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Dali02
23 příspěvků 08.07.04 19:31
Maltaše

Má někdo z vás recept na maltaše? Jsou to obdélníkové zákusky z listového těsta s ořechovou náplní.

Pekly se na Hané, když jsem byla malá.

Děkuji. Dali.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 09.07.04 20:38
Dali,

nevím, zda se jedná o maltaše, ale našla jsem recept, který je podobný Tvému popisu…
1/2 kg listového těsta, 300 g mletých ořechů, 100 g piškotových drobků, 150 g cukru, 2 1/2 dl mléka, 1 vejce na potření
Listové těsto rozdělíme na dvě poloviny a každou vyválíme na velikost plechu. Jeden plát potřeme ořechovou nádivkou - ořechy a piškotové drobky nasypeme do vařícího oslazeného mléka, promícháme a necháme vychladnout. Zakryjeme druhým vyváleným plátem, propícháme vidličkou. Potřeme rozšlehaným vejcem a ve vyhřáté troubě pečeme asi 25 minut dozlatova.

penda
4752 příspěvků 17.07.04 14:39
Dali,

našla jsem recept, který se jmenuje Maltašky, ale je úplně jiný než popisuješ…
1 kg vařených brambor, 300 g hrubé mouky, 1 vejce, sůl; mletý mák, moučkový cukr, mléko
Z brambor, mouky, vejce a soli připravíme těsto jako na bramborové placky. Rozetřeme ho na suchém plechu a rádýlkem naznačíme proužky asi 3 cm široké, aby se později daly lámat, a upečeme dozlatova. Nalámané proužky posypeme mletým mákem s cukrem a zalijeme horkým mlékem. Ihned podáváme, jinak se proužky rozmáčejí…

…spíš mi to připomíná dřívější dotaz na pařené vdolky…:-))

Labužník Sarka
433 příspěvků 17.10.04 22:12
Maltase

Ja je jedla v Nemecku a tam to bylo plnene spenatem. Neco jak plnene testoviny a bylo to s michanym vajickem.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz