Jabkance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 07.07.04 11:36
Jabkance

Recept na bramborové placky mi připomněl jídlo, které chce po mně můj muž a které se dělá někde na pomezí východních Čech, kde máme chalupu, a Moravy. Snad někde okolo České Třebové. Jsou to bramborové placky (bramborům se tady po staru říkalo „zemská jablka“ ), plněné tvarohem a přehnuté na polovic. Víc nevím, než že ten tvaroh nebyl snad upravován jako do buchet, ale byl přírodní. Kdysi jsem někde ve Vlastě o tom četla článek i s receptem, ale nemohu ho najít. Pěkně prosím, kdo to umí?

Reakce:

penda
4752 příspěvků 07.07.04 11:52
Jenoféfko..

mrkni se sem …asi ten tvaroh byl přece jen sladký…ahoj

Jenofefa
1315 příspěvků 07.07.04 13:04
Děkuji,

jsi zlatá, to budu slavná.

damicka
17 příspěvků 08.07.04 08:15
Jenoféfo,

možná, že to bude něco jiného, ale můj kamarád, který pochází z Jizerských hor, jí bramboráky s klasickým šlehaným tvarohem (opravdu jako do buchet), jen oproti klasickému receptu na bramborák do něj přidává cibuli, takže celé jídlo vyzní do sladka a je to rozhodně zajímavé a dobré. Ale zase tam nejsou ta jabka

Jenofefa
1315 příspěvků 13.07.04 12:26
Krajová specialita z České Třebové

Děkuji mnohokrát Pendě, její odkaz byl správný. Dotazem jsem si jabkance ještě upřesnila. Koho to zajímá, tak postup je i s obrázky zde .

penda
4752 příspěvků 13.07.04 12:48
jenoféfo,

děkuji i já…prohlédla jsem si tvůj odkaz…a zase jsem vzpomínkama u babičky..stejné necičky na zadělávání těsta mívala i ona…přeji pěkný den… :-))

penda
4752 příspěvků 10.11.06 22:30
Jabkancová pouť

Jenoféfko, 18. 11. můžeš jet s Beruškou na pravé jabkance. Budou se prodávat již od 7:00 hod, a program začne ve 13:30 hod.
Akce probíhá v České Třebové pod rotundou, jsem se dočetla. ;o)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz