ryze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Anika02
66 příspěvků 21.04.05 19:52
ryze

potrebovala bych poradit, vratila jsem se z dovolene z Egypta. V hotelu meli ryzi na tisic zpusobu a byla vyborna i jako hlavni jidlo. Nemohl by mi nekdo poradit, jak udelat ryzi na ruzne zpusoby jako prilohu. Pokazde mela jinou chut. diky moc

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 21.04.05 20:11
přílohy...

z labužníka (vyjma tarhoni).....a pošlu ti sem ještě interhotelové přílohy + to, co kde najdu, třeba se mi podaří se Ti trefit i do správné chuti (a určitě odepíšou i ostatní labužníci) ;-)

penda
4752 příspěvků 21.04.05 20:22
aniko,

jak je vidět, vyhledavač není tak funkční, jak by měl, čili tady máš odkaz přímo na rýžové přílohy na labužníku…

luba
185 příspěvků 22.04.05 11:34
ryza - so zeleninou

Ryžu uvaríme vo vode so soľou (ako cestoviny), scedíme, prepláchneme a necháme odkvapkať. Na oleji opražíme zelenú papriku pokrájanú na tenké prúžky, po chvíli pridáme nadrobno pokrájané paradajky, soľ, mleté čierne korenie a korenie gyros. Vsypeme ryžu, premiešame, podľa potreby prichutíme a necháme chvíľu zakryté odpočinúť. Je výborná k mäsu, ale aj samotná.
Prajem dobrú chuť!
 luba

rosnicka
262 příspěvků 22.04.05 11:45
Pendo,

četla jsem Tvůj recept na rýži s rozinkami. U nás v jídelně ji dělají ješte snad s kari či kurkumou, že je i krásně žluťoučká. Nevím, kdy a v jakém množství bych měla koření přidat, aby mi to vyšlo.
 Díky

penda
4752 příspěvků 22.04.05 12:13
Rosničko,

to, co vím, jsem Ti napsala pod recept.. ;-)

kltko  22.04.05 14:38
rosničko,

keď farbíš kurkumou, stačí jej veľmi málo, na ryžu pre 4 osoby na špičku okrúhleho noža - ale aby sa dobre rozpustila a farbila, potrebuje tuk (maslo, trochu oleja - aspoň za čajovú lyžičku)

a vyskúšaj šafrán (ešte menej)

• buď dopredu rozmiešať v troche vody a vliať - dá rovnomernú farbu
  • alebo vhodiť rovno do ryže a zamiešať, vtedy zafarbí v okolí svojich vlákien

kltko  22.04.05 14:43
rosničko

a ešte existujú aj potravinárske farbivá

čo tak modrá ryža ?

Eja
3811 příspěvků 22.04.05 14:53
Kltko,

fujtajbl - dovedeš si představit modrou rýži na talíři…brr…to by chtělo k tomu ještě trochu špenátu

daga
30 příspěvků 22.04.05 14:45
Aniko,Rosničko

není rýže jako rýže,vše zálaží na její kvalitě.Je i rýže ktérá je žlutá.Jsou rýže ze kerých je kaše.Také je rýže která se těžko rozváří.Chce to jen zkoušet která rýže se na co hodí .
Recept nemusí být vše.

kltko  22.04.05 15:48
Eja

dokážem :o)

a vraj Alfred Hitchcock na nejakej svojej recepcii nechal kuchárov pripraviť všetky jedlá v odtieňoch modrej. Iné Psycho

rabbit
29 příspěvků 22.04.05 18:07
aniko,

hlavne existuje nepreberny mnozstvi druhu ryze a kazda se hodi na neco jinyho. u nas jsem zatim narazila cca na tri nebo ctyri druhy (dlouhozrnna, kulata, jasminova a sem tam i na italske rizoto).

Labužník Anika02
66 příspěvků 22.04.05 19:10
...

dekuji za pomoc, neco vyzkousim. ja nejradeji pouzivam smes divoke a parbolizovane, jen ted jsem chtela vyzkouset neco noveho.

Ivo
1045 příspěvků 23.04.05 09:29
Aniko...

…i mi už před časem poradil Kltko a ač jsem tomu nevěřil, tak se ve finále ukázalo, že velmi dobře. Posuď sama, tato rýže má i příjemnou chuť. Jen tentokrát zapoměl podotknout, že je vhodné vařit rýži i s nějakým tím „klinčekem“ (hřebíčkem) - zmírňuje případnou štiplavost:

kltko  25.04.05 11:06
Ivo

moc pekne sa vydarilo! :o)
ryža je chuťovo veľmi neutrálnou potravinou, preto vezme chuť od čohokoľvek pridaného, takže či hrebíček, majorán, škoricu, alebo len soľ, cukor… každému podľa chuti
a osobne dávam prednosť pikantnejším podobám jedál, takže prípadnú slabú „pikantnosť“ kurkumy nepotrebujem vyvažovať - ani keď farbím do sladkých jedál
Ale som rád, že tip poslúžil :o)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz