Řapíkatý celer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Denda02
213 příspěvků 18.03.05 16:33
Řapíkatý celer

Máte někdo zkušenosti s pěstováním? Mě vždycky vyroste jen nizký (cca 30 cm včetně chřástí) a stonky jsou málo „masité“. Možná, že máme nevhodnou půdu nebo by se měl hnojit - či pěstovat ve skleníku… Máte někdo lepší pěstitelské úspěchy?

Reklama

Reklama

Reakce:

kokoska
97 příspěvků 23.03.05 19:26
...

A má celer dostatek světla? Vyžaduje slunečné místo a půdu dobře zásobenou živinami. Poptej se v obchodě na hnojivo které je vhodné, bez živin jsou všechny rostliny slabé

Labužník Julka02
46 příspěvků 24.03.05 13:05
Dendo

Nejsem bůhvíjakej zahradník, ale některé pokusy = omyly už mám za sebou. S řapíkatým celerem jsem měla úplně stejnou zkušenost, vyrostla nízká rostlina a hlavně s tuhými listy. Letos chci zkusit způsob, který jsem viděla v TV (už nevím kde): řapíkatý celer je prý nutno zastínit, aby se z nedostatku světla vytáhly dlouhé a křehké řapíky, takže žádné světlo a slunce. Udělali z tvrdýho papíru nebo plast. folie válec (spojeno sešívačkou) a na:,–(ili na celer, trochu zahrabat do záhonku.
Jestli to takto letos vyzkoušíš, napiš pak, jaký to mělo úspěch.

kltko  24.03.05 18:04
chloridy

otec, veľký záhradkár, tvrdí že zeler potrebuje chloridy. A tak zem pod zeler (aspoň ten buľvový, rapíkatý sme nepestovali) na jar trochu posolil (zháňal som mu hrubú kryštalickú technickú soľ, ale aj obyčajná kuchynská by mala stačiť) - asi tak zo dve hrste na záhon.
Zeler bol vždy dobrý.
Prípadne sa skús popýtať na chlorid draselný, draslík je navyše aj hnojivý.

kltko  24.03.05 18:09
P.S.

pre Tvoje americké prostredie
potassium (kalium) chloride = KCl

POZOR! nie „chloriTe“ !!! to je niečo dosť iné

DanaJ
1136 příspěvků 24.03.05 19:01
Zakrývat

Také jsem slyšela v TV, to co píše Julka. Mám stejnou zkušenost jako Ty a od té doby jsem už řapíkatý celer nepěstovala. Už se mi nechtělo.

Labužník Denda02
213 příspěvků 25.03.05 09:07
Dekujiii

moc za rady.
Julko, to je urcite ono, protoze ja ho mela vysazeny na slunicku a tak se mu nechtelo se vytahnout nahoru. Kdyz ho kupuju, tak ma spodek rapiku bily, jako kdyz zelenina „vybehne“. To by se tim zastinenim dalo docilit. Super. Diky moc.
Kltko, dekuji za radu… pestovat budu uz zase v CR a tvou radu vyzkousim.
Hezky den vsem. D.

DanaJ
1136 příspěvků 25.03.05 13:11
RE: Zastínit

Jen bych chtěla dodat, že by se měli, tím papírovým válcem, zastínit jen řapíky a né listy, aby to s celejem neseklo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz