A co bylinky v paneláku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Papaja  08.03.05 14:30
A co bylinky v paneláku?

Poradí mi někdo? Když nejsou dost blízko u okna - mají málo světla. Když jsou blízko - vadí jim otevírání okna… Nejsem moc velký „zahradník“ a prosím proto o pomoc.....

Díky za radu

Reklama

Reklama

Reakce:

jantar
170 příspěvků 09.03.05 21:03
světlo

jsou dvě rady---
dát za ně karton s alobalem – jako odraznou plochu
nebo
koupit v bauhausu modrou žárovku a v zimě jim přisvěcovat…
cena cca 150,–

DanaJ
1136 příspěvků 10.03.05 10:17
Rada?

Rada číslo tři. Doporučuji je pěstovat v létě a v truhlíku za oknem popřípadě na balkoně.

Se zimním pěstováním mají problémy všichni, i ti co nebydlí v paneláku, kteří samozřejmě nemají zimní zahradu nebo spešl vytápěný skleník, protože všechny rostlinky v zimě čáchnou, protože se táhnou za světlem, kterého je málo. Chtělo by to využít různých zahradnických fí­glů.

Co třeba dát je co nejblíže k oknu a když jdu větrat, tak je odendám do závětří.

A nebo to chce odstěhovat se do domečku se zahrádkou - což také sama plánuji. Protože mi úchyláci - hraboši záhonkoví to máme v paneláku zatrest.

Já slyšela, že je dobrá žárovka barvy červené.

kltko  11.03.05 08:47
ešte ma napadlo

že bylinky v paneláku prosperujú len máloktoré (ešte tak to spomínané chili) :o)
ale prišiel čas žeruchy (řeřichy)
tá je pre panelákové pestovanie priam predurčená, stačí polystyrénová misky, trochu papierovej vaty a za 2-3 dni máš čerstvú zalenú vňaťku na posypanie varených zemiakov, maslového chleba, zeleninového šalátu…

DanaJ
1136 příspěvků 25.03.05 13:14
...

Taky už mám vysetou řeřichu. Zachvilku se budem pást. I klíčky se tvoří dokonale. Vojtěšku jsme už zkobylkovali.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 27.03.05 20:49
květináč z obou stran okna

viděla jsem kdesi (myslim, že to byl web idnes.cz) květináč, který jde přidělat na sklo okna tak, že půl je ho venku, půl uvnitř, a nemusí se odstraňovat z parapetu když se otevírá okno :-))))

DanaJ
1136 příspěvků 29.03.05 12:53
...

lucianka: ta to už je teda vopruz)))

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 29.03.05 14:37
DanaJ

tak teď moc nevím, jestli je to na mě nebo na ty květináče…

DanaJ
1136 příspěvků 30.03.05 14:18
...

lucinka: Samozřejmě na ty květináče. Jako, že to nejni možný, co všechno se dá vymyslit.

Papaja  05.04.05 15:21
Všem dík...

…dala jsem na rady a zašla do Baumaxu. Koupila jsem řeřichu a také „Trpasličí bazalku“. Obojí je FPOHO

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz