semínka papriček Jalapeno a pod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jantar
170 příspěvků 09.03.05 21:55
semínka papriček Jalapeno a pod

semínka maj v biskupský zahrádce - dovoz anglie
cele balení - 6 druhů je tam kropmě jiného jalapeno - zelený

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Jiti02
170 příspěvků 10.03.05 08:14
Kde je biskupská zahrádka???

jantar
170 příspěvků 11.03.05 17:31
je to v uličce vedle bílý labutě

DanaJ
1136 příspěvků 25.03.05 13:16
Doporučení

Jen bych chtěla podoknout, že semínka nemusíte kupovat když kupujete papričkové lusky přes zimu a vaříte z nich. Stačí semínka z používaných papriček vyloupnout, usušit, schovat a vyset v únoru.
Teď už je podle mne na vysévání papriček pozdě, já už je mám přes měsíc a maj 20cm. Dlouho vyseté začnou plodit až třeba v srpnu. Spíš bych si teď už koupila rostlinku.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 27.03.05 14:05
Na papričky není pozdě ...

již několik let vysévám chilli papričky (pěstuji je doma) … postupně od února až do dubna, tak mám úrodu ještě v prosinci a říz mají pořádný

DanaJ
1136 příspěvků 29.03.05 12:54
???

Nechápu, proč vysévat od února do dubna. Já vyseji vždycky jen začátkem února a když papriky uklidím před mrazem domů, tak budou plodit i když byly vyseté už únoru… asi jsem nepochopila.
Tady spíš jde o to, že vyseté v dubnu začnou plodit o 2 měsíce déle než ty vyseté v únoru. To znamená, že já budu mít papriky v červná a ten kdo vyseje až teďka je bude mít v srpnu.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 31.03.05 12:56
Tak tak ...

Dano … nemusíš se zlobit, nemyslela jsem to nijak zle … chtěla jsem jen říct, že papričkám je jedno jestli je za:,–(ím až v dubnu nebo to musím stihnout v únoru, plodí stejně dobře , dělám to tak již několik let. A to že je vysévám postupně, je opravdu ta věc, že mi později zaseté papričky plodí ještě kolem Vánoc, avšak ty únorové již ne. Už se těším na ty letošní, ony jsou ty „keříčky“ také pěknou domácí dekorací.

DanaJ
1136 příspěvků 07.04.05 16:04
Tak

… to jó.. To mne nenapadlo. Já si je totiž suším. Nechávám rostlinky venku a až zmrznou, tak je vyhodím.

A jsou taky „jedlý“? ..když mají málo světla přes zimu? Nejsou pak lepší ty sušený? Třeba nepálivý papriky kupovaný jsou přes zimu takový mdlý.

Ale není to špatný nápad s tím postupným vysejváním. Taky není nápor úrody v jednom období.

Mi to tu řešíme, jako kdybysme měli paprikové plantáže.:-)))

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 07.04.05 19:50
No to tedy jo ...

… přitom plantáž doma určitě nemám . Je asi pravda, že nepálivé papriky jsou v zimě poněkud mdlé, ale u těchto malých chilli papriček to naštěstí neplatí. Většinu papriček nezvládneme doma sníst čerstvé - no to by bylo - tak taky suším. I ty pozdní mají pořádný říz a příjemnou chuť, jen zrají trošku déle, protože to sluníčko jim opravdu trošinku chybí. Dávám je na „nejslunější“ okno, keříčky už koncem listopadu nejsou tak dekorativní, listy postupně opádavají a rostlinky všechnu energii tlačí do papriček, ale jakmile končí sklizeň, znovu začínají obrůstat. Já je však další rok nenechávám a seji nové.
Jo jo, doufám, že letošní úroda bude zase tak dobrá, jak loni … první co udělám z čerstvých papriček bude kari pasta.

Tak přeji našim letošním papričkám zdar

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz