Prosim....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jolana
5065 příspěvků 20.01.07 05:03
Prosim....

..poradit co s medovym plastom ? Dostali sme darcek, krasne ulozene a zabalene v keramickej nadobe aj sme si pochutnali mame radi med. Lenze uz sa nam nechce prezuvat a zut…co s tym ?

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 20.01.07 07:52
Medová plástev

Zkus ji rozehřát ve vodní lázni, zhora sebrat nečistoty a získáš výborný včelí vosk - základ pro svíčky, masti.

jolana
5065 příspěvků 20.01.07 08:09
Marmeladko..

…ono tie plasty su plne medu ( nie su to umele plasty co vcelar da a vcielka uz len dava med )- je to med a plasty ktore stavaju vcely.

airan
652 příspěvků 20.01.07 10:03
Jolana,

Pokud jsem ti dobre rozumela, dostala jsi med i s voskem. U nas na Balkane se to ji aj s tim. Dokonce jako deti jsme to dostavali casto, jednak to pomahalo na zaludek a traveni, jednak nam to chutnalo a to co jsme nespolkli jsme dal zvykali jako zvykacku. Musi se jen po malych kouskach, neboj se toho. Byla by to velka skoda vyhodit. Ma udajne v sobe spousto vzacnich lecivych pri:,–(

jolana
5065 příspěvků 20.01.07 10:52
Airan...

…dakujem za radu si velmi mila a mas pravdu su velmi chutne a uzdibnem a zvykam a zvykam ale uz nevladzem ( ja som nikdy nezvykala zuvacku ).
Myslela som, ci existuje aj daco ine ako ich vyuzit…

esmeralda
4813 příspěvků 20.01.07 13:48
Když jsem byla malá....

jezdili jsme s tatínkem za přítelem - včelařem. Také jsem dostávala plást medu na žvýkání.
Když už v něm víc nebylo, vrátila jsem ho včelkám coby nový stavební materiál.

jolana
5065 příspěvků 20.01.07 13:51
Esme ?..

HelcaK
960 příspěvků 21.01.07 06:23
Taky nevím,

manžel je včelař a taky nás nutí žvýkat, už má zakázáno plástve nosit. Jeden známý, má hodně úlů, z těch pláství nějakým záhadným způsobem dělá medovinu, ale co jsem ochutnala, nestála za nic (jestli nám nedal nějakou zkaženou :-). Kdyby se našel někdo, kdo má rozumný způsob využití, čemuž moc nevěřím, budeme taky rádi.
Airan, je zajímavé že říkáš že to má dobrý vliv na zažívání. Mě po tom vždycky příšerně bolí žaludek, že by nějaká choroba?!

airan
652 příspěvků 21.01.07 10:42
Helco,

A nesnedla jsi toho moc? Ono se s tim nesmi prehanet

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz