recept na "couronne brioche"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

airan
652 příspěvků 17.01.07 05:36
recept na "couronne brioche"

Dostala jsem jeden velky briosek a byla v nem zapecena keramicka figurka. Zajimalo by me taky proc je ta figurka tam a jaky to ma vyznam? Protoze mi strasne chutnalo, testicko nadychane jedna radost chtela bych s edostat i k samotnymu receptu. Doufam ze mi pomuzete a predem dekuji.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 17.01.07 06:45
francouzská varianta

brioche en couronne - snad to někdo přeloží …, prosím … ;o) anebo vloží recept přímo v češtině. Jinak receptů na francouzské briošky je tu dost od babi, kdybys chtěla experimentovat­. ;o))

babi
6360 příspěvků 17.01.07 07:36
Couronne de brioche / airan,

není to nic jiného, než těsto na klasickou briošku. Rozdíl je však ve formování do koruny (nepeče se ve formě). Připíši to pro Tebe k receptu na těsto a snad najdu i nějaký ten obrázek, OK?

airan
652 příspěvků 17.01.07 07:51
Holky zlate, dekuji moc

Mne se to testo zdalo o dost jemnejsi a nadychanejsi (treba je to rukou, ze ja ho nemam takove dobre) ale taky mne zajima proc ta mala soška tam byla. Babi, budu rada kdyz mi to prelozis. Dekuji obema a preji vam krasny den.

sim
293 příspěvků 17.01.07 09:24
...

Vladko, mozno Ti pomoze ak nepoznas

babelfish.alta­vista.com
french to english
vlozit adresu stranky

automaticky preklad, pomerne pouzitelny.
ehm v tomto pripade trosku divny :-) ale ked porovnas obidve verzie, urcite lahko prelozis

penda
4752 příspěvků 17.01.07 11:23
sim, díky

znám ty adresy, mám i PC Translator s deseti jazyky, ale nemám už na hraní si s překlady čas, po nocích už spím a přes den jsem tu minimálně, tak jsem jen požádala zbytek labužníků, kdyby šel náhodou někdo kolem… a šla babi a pomoc nabídla ;o))) A třeba se objeví i cherry nebo Bali a přeloží onen recept doslova. ;o)

babi
6360 příspěvků 17.01.07 11:30
airan,

zapékání figurek je tradicí na Tři Krále a figurky mohou být hliněné, porcelánové, dřevěné a někdy i plastické. Nazývají se ¨Santons¨(malí svatí) a znázorňují různé tradiční profese jako je rybář, vinař, kupec, pekař, bača atd., ale také farmářská zvířata a svaté včetně Tří králů. Někdy jsou opravdu pěkně ručně malované a staly se velkým sběratelským artiklem. Peče se Epiphany koláč, kterému se říká (klikni) Galette des Rois ( mám také ještě jiný recept). Dnes se koláč vesměs peče z briošky. Není to však tradice jenom ve Francii, ale také ve Španělsku a jiných zemích. Původně se však zapékaly fazole, což byl symbol plodnosti.

Jestli Tvoje koruna byla nadýchaná brioška, tak byla upečena z tradičního těsta, jehož příprava je trochu delší, jak je vidět podle receptu.

airan
652 příspěvků 17.01.07 12:02
Babi,

Dekuji, sosku ktere jsme meli vypadaji opravdu jako rucne malovana - jedna je Panenka Marie a ta druha vypada jako pastirka. Velmi zajimava tradice, moc se mi libi…na Balkane zapekame penizek Mam svuj recept na brosky,ale ten tvuj taky rada vyzkousim. Dokonce si myslim, ze pridat rozinky a mandle byl by z toho krasny nadychany mazanec Skoda, ze dcera vyhodila obal, napsala bych to slozeni.

lydia
1227 příspěvků 18.01.07 02:59
airan

chtěla bych doplnit ještě příspěvek od babi. Znám tento zvyk od jedné kamarádky, rozené francouzky. Když byly děti malé, dělávala tento koláč na tři krále a zapékala nejakou figurku, nebo jenom fazoli. Kdo ji našel, ten dostal na jeden den korunu z papíru a byl celý den králem. Galette des rois se dělá buď z brioche těsta, nebo z listového těsta.

Sněhurka
446 příspěvků 18.01.07 06:43
Tříkrálový koláč

Byli jsme loni u Bali, načínaly se u nich dva „tříkrálové koláče“ (mám dva kluky ) a dozvěděli jsme se, že ten, kdo v tříkrálovém koláči najde figurku, kupuje následující rok koláč. A představte si, že každý z kluků našel (NÁHODOU!! ) figurku. Máme je doma, jsou moc pěkné. Ale letos jsme se na Tři krále neviděli, až o týden později na večírku nakladatelství, které vydalo Olivovou kuchařku Tak nám zůstává restík do příštího roku.

Bali
1254 příspěvků 22.01.07 03:35
...

prave jsem se vratila z Francie. Nestiham jeste nic procitat. Kolace jsem mela tento tyden u nekolika lidi a figurky jsem nasla 2×.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz