Polenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jorah
1 příspěvek 27.06.11 11:16
Polenta

Zajímaly by mne Vaše zkušenosti s polentou.Doma jsme ji zkusili jednou ,a popravdě ........nadšení se nekonalo.

Reakce:
Drobek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.11 15:41
U nás se nekonalo

taky. Připouštím, že jsou na světě lidé, kterým to chutná (máme demokracii :lol: ), ale my k nim nepatříme. Zkusil jsem to jako kaši, není to ono. Tak jsem to pojednal jako opečené knedlíky, taky to nezabralo. :roll:
Takže u nás jsme s polentou skončili, „nahrazujeme“ ji klasickou českou kuchyní.

goro
82 příspěvků 28.06.11 07:50
polenta

Někdo holky, jiný vdolky. Proto je na světě tolik jídel, abychom si všichni mohli vybrat to, co nám chutná. Za sebe si myslím, že polentu lze použít skoro všude tam, kde bramborovou kaši. Italové dávají do polenty parmazán, já zkusil přidat brynzu s vynikajícím výsledkem. Ale - moc polentu nejezte, při vysoké spotřebě by jistě k mé nevoli zdražila i tak už drahá kukuřičná krupice. Dobrou chuť.

esmeralda
4813 příspěvků 28.06.11 11:32

Ani já nejsem fanouškem polenty, ale jak říká Goro, Někdo holky, někdo vdolky.
Připomíná mi to neslanou nemastnou krupičnou kaši. Ale jistě se to dá vylepšit.

lydia
1227 příspěvků 28.06.11 14:38

Na polentu si musí člověk zvyknout. A musí se něčím vylepšit. Asi nebyl zrovna vhodný recept :-) . My máme polentu rádi. Někdy, když se mi nechce, tak koupím už hotovou polentu,nevím zda se všude dostane, nakrájím na plátky a orestuji na pánvi. Je to velmi dobrá příloha k masu. Podívej se na tento recept http://www.labuznik.com/…nou-krupici/ , štrůdl jsem udělala i k Ossobuco alla milanese od Benta. Na labužníkovi určitě najdeš dobré recepty na polentu.

di
2451 příspěvků 28.06.11 14:50

Lydie: vždyť to říkám, u Vás bch fakt chtěla být na stravu. ;-) :-D
Jinak, polentu mám ráda (i celá moje rodina), na tu chuť si je třeba zvyknout.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz