Libečkové koření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RR
45 příspěvků 16.05.11 15:53
Libečkové koření

Kdesi jsem četl následující recept:
vezmi libečku tři hrstě, na nudličky pokrájej, hustě zasyp solí a v moždíři pomačkej paličkou, napěchuj do sklenice - potud citát
Zkusil jsem a mohu jen doporučit. Po měsíci je to stálezelenej utrejch, hořkej, přesolenej, ale stačí přidat jen málo a lidem chutná, že se ani neshánějí po lahvičkách s magi. Jsem kuchař v zájezdním hostinci a vařím postaru. Nemám rád prášky, pasty, příchutě, proto přidávám toto koření do polévek. Do všeho samozřejmě nepasuje. Rád bych si udělal zásobu na zimu. Tuším, že obsah soli by měl být nad 20%, jen nevím, zda je nutné koření stabilizovat. Kvasit asi nemůže, ale plíseň bych nerad…
Děkuji a zkuste, právě teď je libeček nejlepší

Reklama

Reklama

Reakce:

jaga13
399 příspěvků 16.05.11 17:16

…možná by nebylo od věci vyrobit jakože pesto, bez ořechů, jenom sůl, libeček a olej…mám dobrou zkušenost s podobně zpracovaným medvědím česnek, je to měsíc a zatím dobrý :wink:

RR
45 příspěvků 16.05.11 17:52

Olej jako nositel chuti, souhlasím. Ale nevydrží přes zimu, tuk změní chuť následkem oxidace. Dík

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.11 19:58

Já libeček běžně suším. Funguje to bezvadně.
Také sušený libeček mixuji se sušenými houbami a solí. Dělám si tak vlastní houbové koření :-)

gabi
551 příspěvků 16.05.11 22:10
  • ligurcek-libecek vnat umyjem, necham odkvapkat na papierovych utierkach…dam do mikrotenoveho vrecka a zamrazim…zmrazeny rozdrvim valcekom…nasypem do mensich vreciek a uskladnujem v mraznicke…takto si vnat velmi dobre zachova chut, vonu aj farbu
  • odporucam aj ligurcekove semienko…staci ho iba vysusit, dat do korenicky a je k dispozicii bez problemov cely rok

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz