penzion Krusny raj byl vskutku krusny....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník silvie02
20 příspěvků 08.04.05 23:27

Tak tohle tedy byla „perla“!!!!!
Jen, co jsme tam vlezli, dostali jsme striktni „order“ zout boty a PONECHAT je v zaprasenem botniku hned u dveri, coz jsem kategoricky odmitla, protoze si nedovedu predstavit, jak bych majiteli rano dokazovala, ze mi nekdo odkracel v mych novych Martenskach a ponechal mi tam krapy od congu. Muzu rict, ze pani, ktera nas ubytovavala, byla zprvu- po tom, co jsem odmitla nechat boty v prizemi- docela neprijemna. Zesladla, az kdyz zjistila, ze nemam ceske doklady, coz je dost smutne. Taky si nemyslim, ze je „potreba“ jednat s hostem jako s blbcem jen proto, ze je mlady. Muzu rict, ze jsem uz spala leckde. Od stanu az po hotely patrici k Orient- Expresu. Pozadavek, jako je zouvani hostu, je proste nehorazny a neprijatelny uz z hygienickych duvodu. Museli jsme se nekolikrat vratit do auta pro zavazadla a pokazde se obouvat bylo zdrzujici a otravne. Nemam naprosto nic proti zouvani se doma a sama taky doma v botech nechodim, ale tyhle ceske zvyky nelze aplikovat v ubytovacich jednotkach a pozadovat neco takoveho po cizincich. Navic to „vzacne“ schodiste, po kterem nam neprisluselo slapat v botech, nebyly nic jineho, nez stare, sedou barvou natrene odrene schody s uprostred nalepenym trojuhelnikem nejhrubsiho zatezoveho koberce. Asi se ptate, proc jsme tam zustali. Protoze bylo pozde vecer a meli koupelnu na pokoji. Jedno je ovsem jiste: uz nikdy vice do Krusneho raje nevkrocime. Nepripadali jsme si tam jako hoste, ale rukojmi.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 09.04.05 01:52

Silvie, nemám slov a ani se mi to nechce věřit. A požadovat na hostech aby se zuli se mi zdá opravdu feudální přežitek, který se uchoval jen v několika místech na světě. Tím myslím i doma.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 09.04.05 12:33
Zouvání hostů ...

je opravdu nepříjemná věc. Zažila jsem to na některých horských chatách v Julských Alpách. Jsou to typické horské chaty - pokoje s palandama, umývárna, bez spacáku se tam přespat nedá - tedy žádný komfort. Ale i tam nás někde nutili se u vchodu zouvat a boty nechávat dole u dveří. Vždy jsme to odmítli, tedy zuli jsme se (jinde se přespat v tu chvíli nedá), ale boty jsme si vždy vzali na pokoj. Přece si člověk nenechá ukrást trekové boty za několik tisíc. O ty se pečlivě staráme během celého roku. No zkrátka pěkně nás to štvalo. Říkali jsme si, že je to holt Slovinsko, tam na člověka číhá spousta takových překvapení, ale u nás bych to nečekala.

Labužník silvie02
20 příspěvků 05.06.05 20:16
Telovychovne stredisko Zinkovy

Minuly mesic jsem tam vezla brachu na rekondicni pobyt pro diabetiky a hned kousek od dveri byl napis:YOU MUST SHOES TAKE OFF!. Nesundala. At me zazalujou:-)). Anebo at si opravi tenhle gramaticky blabol:-/.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz