Barabizna Zbraslav

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
urna
24 příspěvků 28.02.05 11:47
Barabizna Zbraslav

Tak jsem včera navštívil restauraci Barabizna na Zbraslavi a vzhledem k tomu, že jsem tam jel na doporučení, musím říct, že jsem byl poněkud zklamán. Ne tak ani kvalitou a kvantitou, ale obsluhou a tím, že by to měla být mexická kuchyně. Mexicky se to sice tváří, ale je tam příliš evropských ingrediencí než aby to dotvářelo chuť mexického jídla. Takže doporučím tomu, kdo se chce hodně najíst, ale nedoporučuji tomu, kdo čeká, že bude jíst opravdu mexická jídla. Navíc tam mají vystavenou umělou kobru jako dekoraci......jenže kobry na celém americkém kontinentu nežijí:-))

Reakce:
ogroats
64 příspěvků 07.03.05 23:56
bohužel,

a to je to jedna z dobrých mexických restaurací, kde z Mexika nedělají Tex-Mex americkou kuchyni, která jinak dominuje ve všech mexických restauracích v Česku.....

urna
24 příspěvků 15.03.05 15:35
co si tím chtěl říct

Jsem jenom já ten kdo nechápe o čem tu píše o' groats?

esmeralda
4813 příspěvků 15.03.05 20:01
Urno,

mám pocit že O'Groats chtěl jenom napsat že je to jedna z dobrých mexických restaurací, kde z Mexika nedělají Tex-Mex americkou kuchyni, která jinak dominuje ve všech mexických restauracích v Česku.....

di
2451 příspěvků 16.03.05 00:17
Esmeraldo, Urno,

…ale že je tam hrozná obsluha, tak jsem to aspoň pochopila - i zažila. Byli jsme tam posláni jednou známou a docela rychle jsme utekli. Jak někdo nešustí penězi na první pohled, jako by nebyl…

Labužník TinaH02
46 příspěvků 16.03.05 01:37
di,

tak presne takovy pocit jsme po navsteve Barabizny meli taky.. byli jsme tam jen jednou a, po pravde receno, uz to asi nezopakujeme. Ani jidlo nebylo pri nasi navsteve nijak extra..

urna
24 příspěvků 16.03.05 10:28
Mexická kuchyně???

Já osobně si myslím, že to není ani Tex-Mex ani Mex ale spíš Czech-Hot, strávil jsem v Mexiku pár měsíců, kdy jsem měl možnost ochutnat poměrně dost jídel. Ale tohle prostě nemá s Mexikem nic společného, jídlo co jsem měl se jmenovalo Carne con Jalapeňos" ostrá směs ze svíčkové…jenže Jalapeňo tam byly vytahnuté z plechovky a pohozené ani ne tepelně upravené na masu, které chutnalo jako směs s lečem přiostřená kajenským pepřem natolik, že mi celou dobu co jsem to jedl tekly slzy, což se mi v Mexiku nikdy nestalo.

Obsluha přesně jak v předchozích příspěvcích.

Urna

chocolat
106 příspěvků 16.03.05 21:07
mexická kuchyně

bavila jsem se s mexičankou žijící v čr a ta mi řekla,že u nás se opravdu autentická mexická restaurace nevyskytuje,ale že celkem slušně vaří v restauraci naproti lanovky na petřín.je to snad nějaká kantýna nebo co.ještě jsem tam nebyla,tak nemůžu říct svůj názor.tak to zkuste a třeba si zpravíte chuť.každopádně dejte vědět o vaší zkušenosti.

Manana
1515 příspěvků 01.05.05 04:40
ta mexická kuchyně...

Dlouho jsem se na tuhle stránku nepodíval a musím říct aspoň pár slov. V Barabizně jsem byl jednou před několika léty, snad to bylo nějaký čas po otevření, a to tam měli nejmexičtější jídla z celé Prahy. Jak to tam vypadá dnes nevím. Ale na příklad o kantině na Újezdě mohu říci to, že, zase před léty, když jsem se tam ptal na to, zdali mají tortilly moučné nebo měkké kukuřičné, tak dívenka se odešla zeptat, a když po delší době mi přišla říct, že to neví, tak jsem se sebral a odešel a nehodlám se tam vracet. Urna má pravdu, s jídlem Chile con Carne (které je mimo jiné spíš americké než mexické), které by mělo být podáváno v hlubokém talíři se lžící jsem se v Čechách setkal jako s lečem v moučné arabské placce, a to několikrát! Jediný Mexičan, který nedlouho vařil opravdovou mexickou kuchyni v Bubenečské ulici v Praze 6 tam už není a vrátil se do Mexika.

anny89
2 příspěvky 28.01.12 18:40

Koukám, že tyhle příspěvky jsou už staré x let. Já do Barabizny chodím pravidelně tak poslední dva roky. Jídlo je vždy dokonalé a obsluha velice příjemná. Od té doby co jsem si zvykla na jídlo tam mám problém stim dobře se najíst někde jinde…takže já vřele doporučuji…

Borebukta
1 příspěvek 03.04.12 20:20

Papání moc dobré a ty dezerty??? BOŽSKÉÉÉÉÉÉ !!!!!!!! doporučuji

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz