Pečení hadi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lassienka
409 příspěvků 02.06.09 13:45
Pečení hadi

Mám prosbu. Potřebuju na dětský den najít recept a nevede se mi. na táboře jsme tomu říkali pečení hadi. Jsou to kousky slaného kynutého těsta, které se namotají na klacek a upečou nad ohništěm. Nemá někdo přesný recept? Děkuje Lass

Reklama

Reklama

Reakce:

Alis
2617 příspěvků 02.06.09 14:47
Lassienko,

co tohle?

ladunka
30 příspěvků 02.06.09 17:21
Lassienko-sladká verze

HAD NA ROŽNI
Na čtvrt kila polohrubé mouky dejte pět deka cukru,jedno vejce,trochu kvasnic a soli.Zadělejte mlékem,přidejte pět deka oleje nebo rozpuštěného másla,důkladně propracujte.Nádobu přikryjte a těsto nechte v teple vykynout.Pak vyválejte těsto do tvaru hada,naviňte na syrovou oloupanou větev,usaďte do vidlic a za stálého otáčení pečte.Opatrně svléknéte z prutu a pocukrujte. Čerpáno z příručky pro zálesáky-baj voko z roku 1985.No zase trocha nostalgie,minulý týden brácha z půdy dotáhl ABC z let 1978 až 1985 a začal vystřihovat model letadla.A teď shání pružinu od auta a říká něco o samostřilu.....

Lassienka
409 příspěvků 02.06.09 19:08
Díky,

pamatuju si jen, že to bylo určitě kynuté těsto a je to slaná záležitost. Někde jsem dokonce viděla recept, ale nemůžu to najít.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.09 21:07
Jedná se o trdelník,

jeho sladká verze je tady: http://www.labuznik.com/recipe.php?…

penda
4752 příspěvků 04.06.09 23:26
i hada jsem našla

had na rožni

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz