Peanut butter

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Denda02
213 příspěvků 08.12.04 07:30
Peanut butter

Labuznicci - nemate prosim nekdo zkusenosti s vyrobou domaciho arasidoveho masla (postup a ingredience)??? Diiiikyyy, D.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 08.12.04 09:23
Peanut butter

Dendo, čtu to rovnou z nálepky: buráky, olej, sůl a cukr. Těch posledních dvou ingrediencí jen nepatrně. Pak už záleží na tobě jak hrubé nebo hladké to chceš (crunchy or smooth).

Labužník Denda02
213 příspěvků 08.12.04 10:16
Esme,

…diky moc. Zkusim to nejako vyrobit - crunchy je lepcejsi To co se prodava tady je nic moc…
Preju kraaasnyyy den.

possum
464 příspěvků 08.12.04 15:18
Dendo,

tak jsem se pokousela ti to najit, ale to by snad bylo jednoduzsi ti poslat tubu peanut butter.

possum
464 příspěvků 08.12.04 16:07
tak hele,

nasla jsem akorat tohle:
1a1/2 hrnku neslanych, roasted buraku a 1 PL peanut oil se promicha a zpracuje ve food processoru.
Ma se dat do lednice a vydrzi asi 2 tydny.
Jestli se chces poucit tak na: http://www.sanitarium.com.au/…sppeanut.htm
Good luck

Labužník Denda02
213 příspěvků 09.12.04 13:32
Possumko,

taktez ti dekuju… hihi, silne mi to pripomina cesko-angl. SMSky s kamaradkou (pouzivame slova podle toho, ve kterym jazyce jsou kratsi)
Jeste jsem tady peanut oil nevidela, ale myslim si ze peanuti maj takovou flavour, ze se tam klidne ztrati i normalni oil.
Thanx and have a nice day.

Kari
545 příspěvků 10.12.04 09:41
Trošku z jiného soudku...

Dendi, tak jsem se Ti taky pokoušela najít nějaké to arašídové máslo a jak na něj, a místo toho jsem nalezla stránku, která mne osobně velice zaujala. A jelikož mám pocit, že máš výtvarné sklony, tak jsem ten odkaz nemůžu nedat. Třeba to znáš - modelování z arašídového másla . A je to přitom jedlé, třeba se to bude hodit i jiným labužníkům. Jsou to stránky různých technik, jak výtvarně tvořit nejen s dětmi.

Labužník Denda02
213 příspěvků 10.12.04 11:24
...

Jeeee, kari… to je fajn :-) Jen nevim jestli by mi pak nebylo lito ty vytvory zbastit
Preju krasny vikend, D.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz