Recept Podvodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Berry02
80 příspěvků 07.12.04 14:08
...

Prosím, nezná někdo z labužníků recept na podvodnice? Je to vykrajované cukroví, na které se používá těsto kynuté pod vodou. Někde jsem ho založila a poměry surovin si zá:,–(ně nepamatuju , takže jsem nahraná.
Já z toho sice dělám místo cukroví spíš slanou ňamku, protože vykrájené tvary sypu sýrem, bylinkama, nebo jen kmínem či kari nebo paprikou. Při pečení se to úžasně nafoukne a jsou z toho takové polštářky ňam ňam. Většinou se to u nás dělalo na 2 x protože se ta první várka doslova sežrala a na vánoce nic nezbylo

Předem dík, zachráníte nám vánoce !!!

Reklama

Reklama

Reakce:

Sněhurka
446 příspěvků 07.12.04 14:44
A co tohle?

Pampeliška sem vložila recept na " cukroví - hastrmánky":http://www.labuznik.com/recipe.php?…

babi
6360 příspěvků 07.12.04 15:06
Berry...

Podívej se také na Rusalčiny a vodníkovy věnečky , chceš-li

ajta
590 příspěvků 07.12.04 15:35
Podvodnice...

Tento receptík jsem objevila na Dáma. cz:

250 g hl mouky
150 g tuku
20 g droždí
6 lžic mléka
m.cukr na obalení
vanil. cukr

Zaděláme těsto, utvoříme kouli kterou ponoříme do studené vody a dáme do lednice. Když vyplave na povrch tak se usuší a vykrajují se různé tvary.Po upečení balíme v m. cukru s vanilkovým.

Labužník Berry02
80 příspěvků 08.12.04 09:18
děkuji!

Děkuji za rady, já to hledala ve slaném pečivu a proto jsem nic nenašla, většinou se toto cukroví asi dělá nasladko. Vyzkoušejte slanou verzi, je to ňamka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz