Parkety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasauri
17 příspěvků 16.03.05 14:35
Parkety

Milli labuznici,
poridili jsme si domu stene a ono dela stale louzicky. Mame vsude parkety a pres noc co se neuklidilo zanechalo cerny flek na parketach. Moc bych uvitala nejakou radu jak se tech fleku zbavit. Zkousela jsem cistic na parkety, lestenku na nabytek, ale nic nepomaha. Jestli ma nekdo nejakej napad, prosim ozvete se.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko  16.03.05 14:40
...

ak sú klasické (t. j . hrubé aspoň 1,5 cm) skús drôtenku na parkety, prípadne šmirgel (smirek)
tenučké parketové dýhy radšej neskúšaj.
Ak neporadí nikto nič lepšie, dám jeden tip, ale ten je pre parkety na viditeľnom mieste trochu rizikový.
Inak šteňa do 3-4 mesiacov radšej v miestnostiach s dlažbou a poskytnúť mu staré handry, prípadne nejakú preglejku, alebo dosku - aby nebolo na studenom - čo sa dá potom bez ľútosti vyhodiť.
Nie polystyrén!!! Ešte po roku budeš nachádzať jeho rozhrabano - rozhryzené zvyšky.

tasauri
17 příspěvků 16.03.05 19:02
...

dik za radu. Zkousela jsem dratenku,ale jen to poskrabalo lak. Ted jsem koupila linoleum do jednoho pokoje.. Dik za ohlas

kltko  17.03.05 08:36
tasauri

Ak je niekto celý deň doma so šťeňaťom a stíha strážiť kaluže po ňom ostávajúce, nemusíš sa zdráhať na noc zamrieť šteňa do kúpeľne - tam parkety počítam že nebudú. Dáš mu k dispozícii plochu s izomilou (či ako sa tie omývateľné, teplé, podlahové materiály volajú). Nemusíš hneď kvôli šteňaťu prestavovať byt. Choval som už viac psov, so všetkými som bol dobrý priateľ, ale pánom v dome som vždy ostal ja.
Na parketách skús tmavé škvrny vybieliť ich savom - ale NAJPRV odskúšaj na nejakom málo viditeľnom mieste - či nenecháva zase bledé fľaky.
Skús použiť hygienické tyčinky (vata na paličkách) - môžeš nanášať presne na rozsah škvrny.

Labužník Sarka
433 příspěvků 17.03.05 09:42
Pes a parkety

Psa mam, parkety mame, bydlime v panelaku, ale tento problem neznam. Zadne hadry a ani noviny jsme nepotrebovali. Pokud se ji podarilo, strcila jsem mi nos do louze a moc dobre si to zapamatovala. Do koupelny zavirat male stene je podle mne nemozne. Curat nebude, ale zase bude knucet. To ovsem neni rada na odstraneni skvrn na parketach, ale i tak jsem to potrebovala napsat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz