Pomoc - nože

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Jiti02
170 příspěvků 14.03.05 09:28
Pomoc - nože

prosím o pomoc. Vím, že tady byla diskuze o broušení nožů, včetně odkazu na stránku super nožů. Já bych si teď potřebovala objednat ocílku a ne a ne to najím. Pomožte mi.
Díky. J.

Reklama

Reklama

Reakce:

Sněhurka
446 příspěvků 14.03.05 10:49
Broušení nožů?

Ahoj Jiti. Diskuze o broušení nožů
Krásný den přeji

Labužník Jiti02
170 příspěvků 14.03.05 11:27
Děkuju

ale vypadá to, že ocílky (a ještě k tomu placeté) nedělají. No, napsala jsem jim dotaz.
A nemáte někdo typ na placatou ocílku.
Hezký den
 J.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.05 13:37
ocieľky

bežne vídavam vo veľkých super/hypermar­ketoch, spolu s rôznymi naberačkami a iným kuchynským náradím (toro, fackelman…) - aspoň čo sa týka „kamenných“ obchodov

Labužník Jiti02
170 příspěvků 14.03.05 14:22
Tak to se budu muset ještě porozhlédnout

dnes jedu do Hypernovy, tak to prověřím. Ale nevím, nevím, protože např. Tescoma nedělá placatou ocílku ani k Profi nožům.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 14.03.05 14:13
Ocílka apod. ...

u nás doma je na broušení odborník můj muž, trvalo chvíli než se to naučil, ale měl dobré učitele. Máme doma ocílku i brusný kámen, ocílkou nože jen jemně dobrušujeme, ale jednou za čas je nutné přebrousit nože na kameni … bohužel se nám za ty roky neosvědčilo kupovat nože v hypermarketech, protože s kvalitou jsou často na štíru, to potom můžete mít ocílku sebelepší a dobrý brusič a stejně s tím moc neuděláte … bohužel platí, že na kvalitní nůž si člověk musí připlatit, ale potom ta dlouhodobá spokojenost stojí za to. Na to jsem za ty roky přišla, mám výhodu, že u nás v Brně je jednot skvělé nožířství, které má pan tupy, což je snad jeden z posledních odborníků v oboru. U něj jsem si postupně koupila již několik skvělých nožů a můj muž se více naučil brousit na kameni. Takže pokud jde o nože, nemůžu si teď ztěžovat

vencal
213 příspěvků 15.03.05 09:28
Ocílka

posílám odkaz na www stránku s nožema i ocílkama tady . A pro pořádek, ocílkou se nůž nebrousí, použitím ocílky udržujete ostří nože ve správném stavu. Broušení nožů doporučuju přenechat osvědčeným odborníkům.

vencal
213 příspěvků 15.03.05 09:32
A ještě pro Paraplíčko

mám připomínku k panu Tupému, možná je odborník na nože, ale co se týká bruslí, je katastrofální, přepálil mi nůž u nových bruslí. Ale to bude asi tím, že to je speciální obor

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 15.03.05 12:34
Vencale ...

je pravda, že s broušením bruslí u pana Tupého zkušenosti nemám. Ale pokud jde o nože, mám jen ty nejlepší zkušenosti a nejen s broušením, postupně jsem zakoupila několik nožů - tedy dal mi je můj muž jako dárek - jsou vyráběny kusově, nejsou zrovna levné, ale jsem s nimi moc spokojená, a to i pokud jde o údržbu.

vencal
213 příspěvků 15.03.05 12:42
Paraplíčko

u pana Tupého jsem si koupil nože taky (od firmy POK) a jsem s nimi nadmíru spokojen. Ovšem po zkušenosti se zkaženými bruslemi si nechávám brousit nože i brusle u jednoho známého brusiče. A taky se mi nelíbí poměrně krátká otevírací doba, dle mého názoru by potřeboval nějaký pužnější „management“

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 15.03.05 13:10
Vencale ... tak

to máme nože od stejné firmy … teď už k panu Tupému brousit nechodím, brousí je můj muž na brusném kameni. Sice trvalo nějakou dobu, než se to naučil, ale nakonec díky správným radám a cviku to dnes zvládá skvěle. Je důležité se o nože starat a ostří stále udržovat, pokud jsou kvalitní, výsledek je znát. Souhlasím s tebou, pokud jde o otvírací dobu u pana Tupého, má otevřeno v době, kdy já i můj muž jsme v práci, a to je někdy komplikace, naštěstí tam nechodíme často

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz