Kapučíno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Claudia
103 příspěvků 08.03.05 10:56
Kapučíno

Prosím o radu:
Táta dostal k vánocům kávovar, který má i nástavec na dělání kapučína. Od té doby u nás probíhá debata na téma „jaký je správný postup při dělání kapučína“. V podstatě jde o to, co se dává dřív, jestli káva, mléko, cukr… Prosím, pokud máte někdo zkušenosti, podělte se o ně.
Náš táta je trochu moc „koumák“ a na všechno jde vědecky - na internetu jsme našli návod na správné dělání třeba espresa, ale na kapučíno ne.
Díky moc všem!

Reakce:

possum
464 příspěvků 09.03.05 00:47
Claudia,

ja piju jen cernou kavu, mleko snesu jen v ice coffee. Ale nasla jsem ti recept v knizce Maly receptar kavy a caje.
Do sirokeho silnostenneho (vyhrateho) salku pripravite nejdrive espresso a potom kavovarem s plne otevrenym privodem pary prudce „prozenete“ stejne mnozstvi mleka. Povrch kavy v salku napudrujete cokoladou. Good luck.

Labužník micha02
16 příspěvků 09.03.05 13:03
Dotaz pro Possum

Můžu mít dotaz? Mléko naleju do kávovaru a dělám jako presso - toznamená, že mi proteče kávovarem, či ho párou napěním v hrnku?
 Díky?

possum
464 příspěvků 09.03.05 14:25
Micha,

sorry, jak jsem napsala, piju jenom cerny kafe, instant nebo zrnkovy, ale uplne bez niceho. Ten recept je opsany uplne presne z te knizky. Je to jediny recept, co jsem nasla, ackoliv jsem si minule koupila novou kucharku kavy, kde kapucino neni vubec.
Taky mam Jacobs knizku a tam je to kapucino ciste ze slehackou. :-(

ajta
590 příspěvků 09.03.05 18:25
nedávno...

nedávno se tady na Labužníkovi objevil odkaz na stránky milovníků kávy… mrkla jsem se tam a našla jsem kromě jiného i " tuto stránku o kapučínu":http://www.coffeenation.sk/modules.php?…

přeji hezký den

Claudia
103 příspěvků 10.03.05 08:29
Díky za rady

Ten článek jsem už také našla a vytiskla jsme ho ttovi, snad to bude přesně to, co potřebuje. Díky všem a krásný den!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz