Čistění koberců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 14.03.05 06:15
Čistění koberců

Debata o použití octu v myčce na nádobí mě připomněla další trik jak obejít drahé chemikálie.
Když si vypůjčím v půjčovně čističku na koberce, musím si samozřejmě k tomu zakoupit speciální šampon, odstraňovač skvrn a přípravek který zabraňuje šamponu aby pěnil (neznám pro to český výraz, tady je to DEFOAMER). Všechny tyto přípravky jsou drahé. Přítelkyně mi poradila nahradit defoamer hrstí obyčejné kuchyňské soli. Funguje to výborně.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.05 07:48
Esmeralda

„odpeňovač“
a rovnako stačí naliať do zbernej nádoby špinavej vody v čističi (vysávači s mokrým vysávaním) trochu octu

lydia
1227 příspěvků 14.03.05 12:16
esme

ja taky pouzivam, jak pise kltko, octovou vodu. A jeste jeden trik, ktereho ty asi nemuzes pouzit : snih. Kdyz napadne prvni snih, tak hodime koberce do zahrady a vyklepeme. Maji potom peknou barvu. No a letos jsem si mohla otevrit cistirnu kobercu, tolik snehu jsme meli.

zlata
1200 příspěvků 17.03.05 07:17
prášek

My používáme místo drahých šamponů do stroje na čištění obyčejný prášek na prádlo do pračky. Nejlíp na barevné a aby uměl prát při nízké teplotě. Den předem si ho rozpustím v malém množství teplé vody, on se krásně rozpustí a jde se na věc. Je to daleko levnější a funguje to stejně dobře jako drahé přípravky.

esmeralda
4813 příspěvků 17.03.05 19:56
Čistění koberců - Lydia

Ten trik se sněhem dělala moje maminka. Tady to nejde hned ze dvou důvodů. První je , jak jsi správně naznačila, nedostatek sněhu a druhý je, že tady jsou většinou koberce od stěny ke stěně a jsou přibité k zemi. Ani nevím zda je to záležitost jenom australská, nebo zda se to dělá ještě jinde.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz