PANGA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JAJI
4 příspěvky 20.01.08 15:00
PANGA

DNES JSEM TUHLE RYBU MĚLA POPRVÉ K OBĚDU,MOHU JEN POTVRDIT,OPRAVDU VÝBORNÁ,U NÁS V OSTRAVĚ JE K DOSTÁNÍ V OBCHODECH „HRUŠKA“,MAJÍ JE V BALENÍ 750 GRAMŮ NEBO KILO,KILO STOJÍ 129 KORUN.JE OPRAVDU SKVĚLÁ!!!!!!!!!!!!

Reakce:
oldsoft
682 příspěvků 20.01.08 18:02
Nekřič

To jsem rád, že Ti chutnalo, ale pro příště, prosím, vypni Caps Lock a piš normálně. Ve světě internetu se psaní velkými písmeny považuje za řvaní

gmp
1603 příspěvků 21.01.08 19:51
svět internetu

Pro Pána Krále, lidi, cožpak musíte pořád někoho mentorovat, cožpak nemůžete být chvíli normální, komu tu záleží na typu písma? JAJI, normálně ryby nemusim, ale dyš mi napýšeš jaks ji upravila tak si ji dám. Ať maj hnidopýšci vzteka. Miloš Peroutka

Manana
1515 příspěvků 21.01.08 20:21
gmp

samozřejmě že nemusíš dodržovat pravidla, můžeš jezdit i na dálnici v protisměru, ale může se ti stát, že tě lidi pochopí úplně jinak než si ty myslíš. Třeba tě nepochopí vůbec.

bona
2416 příspěvků 21.01.08 20:35
Souhlasím s Oldsoftem,

na typu (lépe řečeno velikosti) písma záleží (o těch záměrných hrubkách nemluvě, ale to je jen taková drobná zlomyslnost, že…).
Verzálky v souvislém textu totiž vždy působí nepříjemně pro zrak. Kromě toho, že unavují oči a špatně se čtou (proto jsou určené pouze ke krátkým nadpisům, titulům nebo k zdůraznění významu části textu - ale i tam lépe použít tučné písmo nebo kurzívu), působí rozháraně a neuspořádaně.
Psaný jazyk má určité zákonitosti, kromě gramatických a stylistických i vizuální.
Pokud čtete knihy, po jedné stránce sázené verzálkami byste ji odložili, i kdyby Vás sebevíc upoutala .
Tak to zkrátka je a na počítači snad není problém tato poměrně jednoduchá pravidla dodržovat…

bona
2416 příspěvků 21.01.08 20:37
A pangasius...

je opravdu výborná ryba, na tom se nejspíš shodneme všichni .

postKF
1 příspěvek 24.05.08 14:06
šupiny

Je opravdu dobra, jenom by mě zajimalo, je ta ryba šupinata?

Sylvie
2302 příspěvků 24.05.08 15:16
...

Souhlasím s Oldsoftem a Bonou, nevím, proč nedodržovat pravidla i na netu. Jinak Jaji, z ryb mi chutná jenom pangas.

sim
293 příspěvků 28.05.08 10:03
...

hahaha skoda ze som si to precital tak neskoro

GMP AK NAS CHCES VFETKICH NASTVAT TAK SI TO POCUKRUJ A ZOZER TO SUROVE!!!

HelcaK
960 příspěvků 28.05.08 11:03
PostKF

Pangasius Hypophthalamus neboli sumeček žraločí šupiny nemá, tělo ryby je kryté pouze kůží.

Alis
2617 příspěvků 28.05.08 13:36
JAJI,

asi se divíš, co tvůj emotivní příspěvek způsobil, kolik litrů krve uvařil.
Víš, já osobně jsem po přečtení tvého příspěvku necítila křik, ale radost nad novým objevem, který potřebuješ vyvolat do světa. Vyvolat = hlasitě dát najevo. Pousmála jsem se nad emotivní radostí a pak už se méně usmívala nad jednou reakcí. Tu ale budu adresovat o chvíli později jiným směrem, tebe bych chtěla ujistit, že nikdo učený z nebe nespadl a reakce Oldsofta byla míněna určitě vlídně, nikoli hnidopišsky. Věřím, že budeš-li se chtít příště podělit o nové, nepoznané úžasné chutě a dobroty, použiješ spoustu zvolacích vět a vykřičníků, ale klávesu Caps lock mačkat nebudeš (mimochodem - člověka, který ji umístil přímo nad shift a tudíž způsobil existenci spousty výkřiků omylem, bych osobně zaškrtila). Přeji krásný den a radost z poznávání nových lahůdek. Alena

Alis
2617 příspěvků 28.05.08 14:01
Pane Peroutko,

volím oficiální oslovení a vykání, protože jste se podepsal celým jménem, tudíž předpokládám, že vám to takhle bude milejší.

Víte, zamýšlím se už delší dobu nad současnou dobou a rozvolněným chováním vůbec. Přemýšlím o výchově a drobnostech, které předávají rodiče dětem od kolébky, např. mytí rukou po použití WC, slušné pozdravení, prosbu či poděkování atd., atd. To jsou zá:,–(y vštěpované od batolete… Pak přijdou na řadu věci složitější, např. jak mluvit s dospělými, jak slušně diskutovat a projevit vlastní názor, jak se chovat v určitých prostředích. Internet určitě takovým „prostředím“ je také a komunikace na něm, dle mého názoru také, jak zraje čas, dostává svou ustálenou podobu. Pokud chceme na pracovním jednání signalizovat svou dosaženou míru vzdělání a vychování, zcela jistě se přizpůsobíme ustáleným pravidlům a zvyklostem, proč to tedy nedělat i v komunikaci virtuální? Přece to, že nejsem současně vidět, nezmění mou osobnost a nezačnu se chovat jako primitiv, který pravidla nezná nebo dokonce arogantní osoba, která si je chce mermomocí stanovovat sama? Proč se nepřizpůsobit a nechovat se slušně i zde? Tím se v žádném případě nechci dotknout lidí, kteří jakékoli nepsané pravidlo překročí z nevědomosti, rozhodně ne!
Sama říkám, že se pravidla vyvíjí a ke každému z nás se jednou dostane informace poprvé. Tak bych chápala velmi slušné upozornění Oldsofta - nikoli jako okřiknutí, ale jako vysvětlení, jak text takto napsaný působí.

Víte, pane Peroutko, upřímně doznávám, že spolu s tím, jak se virtuální komunikace vyvíjí, i já se jí stále učím, přiznávám, že o křiku při používání velkých písmen jsem se dozvěděla od svých potomků při jednom našem rozhovoru přes icq. Přijala jsem nové pravidlo, nečinilo mi to žádné problémy. Nechci se totiž zařadit mezi nevychovance, kteří neznají a nechtějí se přizpůsobovat ve virtuální komunikaci, stejně jako bych se nikdy nechtěla zařadit mezi některé neomalence, kteří v hromadné dopravě nahlas zívají s nezakrytou pusou, kýchají a kašlou bez ruky před pusou, čistí si mezery mezi zuby, popřípadě žvýkají obří sousta a vesele se s plnou pusou baví se svými známými.

Omlouvám se za svůj výlev, který je čistě mým subjektivním názorem, a když teď dodám, že jsem jinak vcelku tolerantní, bude to znít možná úsměvně a ironicky, ale měla jsem dnes mimořádnou touhu vyjádřit své pocity.

Podepisujete se celým jménem, učiním taktéž spolu s přáním správného pochopení a krásného dne

Alena Hradcová

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz