Ovocný džus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikinka
22 příspěvků 06.09.04 20:31
ovocný džus

Ráda bych si udělala domácí džus, ale nevím pořádně, jak na to.Ráda si přečtu a vyzkouším nějaký recept.Může být i trochu dietní Děkuji všem.

Reklama

Reklama

Reakce:

Tresinka
156 příspěvků 06.09.04 22:54
Nikinko

Na labužníku jsem našla 3: " ovocné džusíky":http://www.labuznik.com/…h_result.php?…

esmeralda
4813 příspěvků 07.09.04 00:03
ovocný džus

Nikinko, opravdový džus (juice) je jenom samotná šťáva z jakéhokoliv ovoce či zeleniny. A ty jsou všechny „dietní“.

penda
4752 příspěvků 07.09.04 00:35
Niki,

když jsem byla malá, mamka nám doma dělávala mrkvový džus…vyhrabala jsem recept:
Do 2 litrů vody se dá do tlakového hrnce uvařit 1/2 kg mrkve, 4 pomeranče..pa­matuji se, že je mamka tenkrát dávala i s kůrou…a může se přidat i 1 citron…vše se vaří zhruba 1/2 hodiny. Zároveň se vedle svaří 1 kg cukru, přibližně 1 vrchovatá lžička kyseliny citronové a 2 l vody. Směs z tlakáče rozmixujeme, přecedíme, dolijeme cukrovou vodu a vše doplníme na 10-12 l podle chuti…:-))

Nikinka
22 příspěvků 07.09.04 13:02
Děkuji všem!

Jsem labužník začátečník takže se mi hodí každá rada. Stránky si moc chválím a doporučila jsem je všem kamarádkám.Hned nějaký recept vyzkouším.Ze všeho nejdřív od Pendy.Díky moc.Zdraví Nikča

Nikinka
22 příspěvků 07.09.04 13:09
esmeraldo,

samozřejmě máš pravdu, jen nevím, jak bych vymáčkávala šťávu z pomerančů pro osmičlenou návštěvu…odšťav­ňovač zatím ještě nevlastním

Kopretinka
565 příspěvků 07.09.04 15:50
Pendo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tenhle džus nám dělávala i moje maminka, mě to úplně vypadlo, a přitom jsme ho pily, kolik se do nás vlezlo, jak jsem jen mohla zapomenout Teď na mě dolehla úplná nostalgie pamatuju si, že mi ho maminka vždycky dávala do hrníčku s beruškou Áááááž jo to už je dávno Je to veliká dobrota, určitě ho vyzkoušejte

penda
4752 příspěvků 07.09.04 15:54
Kopretinko,

to jsem ráda, že jsem Ti oživila vzpomínky…já si na něj totiž před nedávnem také vzpomněla, protože naše úroda mrkve je vždy katastrofální, nemáme nějak tu správnou zeminu na mrkev anebo je to tím, že se moc zalévá, nevím, prostě mrkev je vždy hrozně malá a tak jsem si vzpomněla, že bychom ji mohli letos zpracovat alespoň takto… :-))

Labužník danka02
20 příspěvků 07.09.04 21:00
Niky,

když mám doma zásobu meruňkových kompotů tak dělám tento džus: 1 sklenice ster. meruněk, 2 dobře omyté pomeranče, 1 l vody povaříme 25 min v tlakovém hrnci. Svaříme 7 l vody a 70 dkg cukru. Rozvařené ovoce rozmixujeme, přidáme 2-3 lžíce kyseliny citronové a přecedíme do svařené vody. Přeji všem příjemný večer

Tresinka
156 příspěvků 07.09.04 23:17
A co takhle třešňový a ananasový džusík

Ty dva receptíky na džusíky jsem si opsala a děkuji za ně Docela bych zkusila i džus z třešňovýho kompůtku a nebo z ananasovýho , nemáte někdo prosím receptík

penda
4752 příspěvků 08.09.04 00:18
Univerzální džusy z kompotů...

Rozvaříme litrovou sklenici libovolného kompotu (pro diabetiky DIA kompotu) se dvěma nakrájenými citrony nebo pomeranči a vaříme asi 10 minut (citrony nebo pomaranče mohou být s kůrou i bez kůry). Potom ovoce s citrusy rozmixujeme a přecedíme do 5 l převařené vychlazené vody.
Chutná znamenitě tvrdí paní Alena Zniszczolová z Českého Těšína… :-))

Jinak mám tu i nějaké recepty na sterilované džusy, ale to jsme už pomalu po sezoně…snad ještě ten jablečný, dýňový, reveňový, mrkvový, citrusový, paprikový a rajčatový…:-))

penda
4752 příspěvků 08.09.04 00:19
a ještě jsem zapomněla...

…na falešné džusy: ananasový z cukety, citronový z cukety nebo dýně a jahodový též z dýně…tak já to jdu pomalu „ládovat“ na labužníka :-)

Tresinka
156 příspěvků 08.09.04 01:52
Pendo

Díky moc za receptík na džusík z kompůtku, už ho mám opsaný a brzy vyzkouším . Není tam prosim tě v tom receptu málo cukru?

penda
4752 příspěvků 08.09.04 02:16
Třešinko,

vidíš, to mi nedošlo…on je to totiž recept pro diabetiky…ale pokud jsou kompoty dost sladké, myslím, že je zbytečné cukr přidávat…kdo to má radši sladší, může cukr přidat…cukr se dá přidat vždycky..a když to bude moc sladké, dá se to zase ředit při podávání sodovkou nebo vodou…„no problem“ :-))

Nikinka
22 příspěvků 08.09.04 11:59
Pendo,

a jak dlouho ho můžu vlastně skladovat? Podělím sice celou rodinu, ale i tak bych to chtěla vědět. Děkuji

penda
4752 příspěvků 08.09.04 12:27
Nikinko,

to právě nevím, z jednoho z těch receptů, co jsem vložila na labužníka, jsem čerpala, že zhruba víc jak týden uložený v chladu…ale tak nějak si vzpomínám, že to ani týden nevydrželo, protože se to zkonzumovalo velice záhy… a to jsme byly jen dvě holky…hodím Ti tam ještě ty sterilované džusy…ty vydrží podstatně déle a při pití se ředí vodou…

Nikinka
22 příspěvků 08.09.04 17:16
Milá Pendo,

právě jsem dobojovala s cedníkem a naběračkou - nemám totiž mixér a musím konstatovat, že to bylo skoro nad moje síly… Vypadám jako čuňátko a moje kuchyň na tom vzhledově taky není zrovna nejlíp, ale můžu Ti říct, že to stálo za to. Je to fakt dobrota a už jsem dostala první pochvalu , ale pro příště si ten mixér opravdu pořídím. Přeju všem krásný den.

penda
4752 příspěvků 09.09.04 06:32
Niki...

to je super…!! mělas pořídit autentickou fotografii nebo rovnou videozáznam přípravy mrkvového džusu bez použití mixéru..:-))…přeji krásné ráno…já dnes (vlastně včera) ještě ani nešla spát, skončila jsem s prací o půl páté a o půl sedmé mi vstává ratolest do školy, tak to už nemělo cenu..tak přeji hodně dalších úspěchů.. :-))

Nikinka
22 příspěvků 09.09.04 08:16
Pendo,

kdybych to měla ještě i točit tak bych určitě vyhrála minimálně Natoč to! Bydlíme nově s přítelem a tak nějak se pomalu zařizujeme. Když přišla řeč na mixér, řekla jsem si:„Ten ještě nepotřebuju, na co???“ Tak teď už vím na co. Hlavně ty šlupky z pomerančů byly akční. Ale sranda musí být (a včera teda byla) a ještě jsem stihla uvařit i rajskou k obědu. Jinak díky za super recepty na džusíky. Hned jsem si je stáhla a myslím, že nejen já Přeji všem krásné ráno!

Bibka
2 příspěvky 13.10.04 11:20
Ovocný džus (pomeranče + mrkev)

4 celé pomeranče i s kůrou nakrájíme, 1/2 kg nakrájené mrkve a vše vaříme asi 3/4hod. ve 2-3 l vody v tlakovém hrnci.
Převaříme si 7 l vody s 1kg cukru. Potom přidáme 2 pol.lž.kyseliny citronové. Směs z tlak.hrnce rozmixujeme i s vodou a vše smícháme dohromady. Pijeme chlazené a je toho asi 10 l.

certisko
1 příspěvek 03.07.13 17:26
džusíky

Dobrý den, návod na udělání domácího džusu je jednoduchý. Jakékoliv ovoce povařím i se slupkou, kterou dobře umyji, pak pomixuji, přecedím do hrnce a přidám dle chuti cukr a kyselinu citronovou. Kolik ovoce spotřebujete, záleží na tom, jak moc hustý džusík chcete mít. Já např. dělám ze 2 menších pomerančů 7l džusu. Výborné hlavně v létě :D Přeji hezký den

esmeralda
4813 příspěvků 04.07.13 02:57

Děvčata, nechci vám brát vítr z plachet, ale vy tu nedebatujete o džusu (juice), ale o různých sirupech.
Ty mohou být doplněné chemikáliemi, cukry, nebo tepelně upravené.

Džus je čistá vymačkaná šťáva. Z citrusů se získává obyčejným mačkátkem na citron, z ostatního ovoce a zeleniny elektrickým odšťavňovačem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz