posvícenské koláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rosnicka
262 příspěvků 06.09.04 14:58
posvícenské koláče

Prosím všechny labužníky o radu, hledám recept na takové ty klasické velké posvícenské koláče, s náplní tvarohovou, povidlovou, makovou atd. Tady jsem našla jen jeden recept a jen s tvarohovou náplni a pak recepty jen na malé koláčky. Taky mám problém, nemám mlýnek na mák a do pátku příležitost ho nikde sehnat, dá se v Čechach koupit už umletý?
 díky

Reklama

Reklama

Reakce:

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 15:10
...

Rosničko, kdybys ty malinké koláčky udělala poněkud větší, vyřešila bys svůj problém rychle.
Na velikosti někdy nezáleží.........
Mletý mák asi neseženeš, prodává se jen „vcelku“ Mletý totiž velmi rychle žlukne a to není na skladování právě vhodné…
Proto v obchodech není. Zkus se ev. zeptat přímo v nějaké pekárně. Do těch se dodává ve velkoobchodním balení.

Labužník vlcice02
22 příspěvků 06.09.04 15:31
...

Mletý mák prodávají v Globusu, Carrefoure v 200 g balení za cca 22,– Kč. Mám s ním dobré zkušenosti. Pokud nespotřebuješ celé balení dá se dobře zamrazit.

penda
4752 příspěvků 06.09.04 16:55
Rosničko,

a máš kávomlýnek, ať už ruční nebo elektrický…na mletí máku je super! …a recept na koláč jdu poslat… pár jich tady mám :-))

penda
4752 příspěvků 06.09.04 19:32
z receptu od Babi...

…na Martinské podkovy cituji:
Maková nádivka: Pěkný modrý mák vaříme ve vodě po 3/4 hodiny. Když se voda vyvařila, přidáme mléko a vaříme ještě 15min. Pak jej dáme do mísy a dobře jej utřeme, načež do něho zamícháme cukr, máslo, ustrouhaný perník, skořici, vanilkový cukr, čokoládu a hořkou mandli.
Také můžeme mák umlíti a povařený s mlékem dále pripraviti jako třený. Mletý mák není nikdy tak chutný (poznámka v receptu z roku 1924).
Tak to můžeš prubnout i bez umletí… :-)

rosnicka
262 příspěvků 07.09.04 09:18
Děkují všem,

za skvěle tipy, co s mákem ( asi přepadnu ten Carefour, neb mlýnek zatím doma žadný ještě nemame ).
Pendo, jsi vážne super, máš neuvěřitelnou zásobu receptů snad na všechno a i osobní zkušenosti.
Dám vědět, jak jsem dopadla.
Hezký den všem Labužníkům.

penda
4752 příspěvků 07.09.04 09:25
Rosničko...

díky, ale zas tak „horký“ to se mnou nebude…jen zkrátka vím, kde mám co hledat.. :-))…a ten mlýnek..na to jsem přišla čistě náhodou, protože jsem mlýnek na mák také neměla, tak jsem to dala do elektrického kávomlýnku…a hle…máček byl umletý přímo parádně, jen jsem ho tenkrát zapomněla hned umýt a expřítel si „pošmakoval“ na makové kávě… :-))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz