Otruby - proč ano!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jankoUP
4 příspěvky 25.07.12 20:15
Otruby Proč Jo!

Ahoj, dneska sem tu narazil pomocí googlu na tema z roku 2004 o otrubách, a hodně sem se pobavil a zároveň rozhořčil při jeho čtení kdy sem našel názory jako "že otruby jsou max. dobré do chleba nebo je musíte sníst se zavřenýma očima a zapít vodou…
Připadá mi to jako naprosto nesmyslné vždyť otruby ( pšničně, ovesné) jsou dokonalým zahuštovadlem omáček a ruzných pokrmů dají se používat do sušenek palačinek a dezertů nebo přidávat do mysli a vždy na chuti danné věci jenom přidají :)… bylo by jenom dobře kdyby se lidé naučily zpracovávat suroviny beze zbytku možná by potom společnost vypadala trochu jinak :)

Reakce:
cooky
37 příspěvků 04.03.14 19:49

…možná je to trošku mimo téma, ale vloček se to týká. ;)
Jak hodně si sladíte müsli, když si ho připravujete nebo čím? Přijde mi, že jen samotným ovocem to bude málo a když jsem zkoušela melasu, tak mi přišla málo sladivá. Nebo používáte normálně cukr?

jankoUP
4 příspěvky 04.03.14 19:57

Já cukrem určitě ne melasa je dobrá ale musí se zvyknou já to řeším tak že rozmačkám banán nebo teď poslední dobou dělám placku a banán si k ní smažím

cooky
37 příspěvků 05.03.14 20:24

Smažený banán jsem nezkoušela…nevím proč, ale mě se vybaví chuť toho sušeného:o). Asi je to blbost, ten smažený sladký zůstane, že?

jankoUP
4 příspěvky 15.03.14 18:11

Ko je sladký a dobře stravitelný je to super doporučuju

Afashion
4 příspěvky 29.10.14 11:47

Naprosto souhlasím! Já si ke snídani dělám otruby s jogurtem. :mavam:

Editováno administrátorem dne 4.11.14 v 12:01 - smazání odkazu

khl28
2 příspěvky 08.11.14 14:56
otruby

Dobrý den, chci se zeptat.. Jsou otruby pomocníkem při hubnutí? A které jsou účinnější, ovesné nebo pšeničné nebo jaké? Děkuji :)

cooky
37 příspěvků 08.11.14 20:15

Řekla bych, že otruby jako otruby, hlavně že čistí střeva a dodají vitamíny a minerály!! :D

Afashion
4 příspěvky 08.11.14 21:53

Myslím, že je to dost podobné, ale já je mezi sebou střídám. Otruby jsou jako kartáč na znečištěná střeva. Na hubnutí určitě doporučuji, již po týdnu jsem to poznala na břichu. :lol:

khl28
2 příspěvky 09.11.14 12:31

Kolikrát denně si je dáváte? :)

Afashion
4 příspěvky 09.11.14 12:40

Dávám si je každé všední ráno (po-pá) 2 lžíce otrub smíchané s malým bílým jogurtem a domácí marmeládou. Recept různě obměňuji: brusinky, oříšky, banán… :lol:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz