Něco o jogurtech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Manana
1515 příspěvků 21.03.12 18:37
Něco o jogurtech

Jak je to s jogurty a léčivostí Actimelu a Activie?
Přečtěte si o tom tento článek zde .
Jsou ale novináři, kteří jsou buď úplně mimo mísu a o expertech EFSA vůbec nic netuší, nebo jsou uplaceni od Danone, Yoplaitu a podobných firem, jinak si nedovedu vysvětlit, že něco podobného jako toto zde může někdo napsat.

Reklama

Reklama

Reakce:

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.12 19:23
Ale to je prosté, milý Watsone,

lžou všichni. :lol:
Když jsem před časem napsal, jinam, o přídavcích do mletého masa, dostal jsem moc ošklivých jmen na téma, že jak jinak bychom uživili populaci. :palec:
No jak, chovat kravičky tam kde kdysi byly a už nejsou, statky přivedla unie málem k bankrotu. Výrobci nás místo kvality krmí sajrajty za cenu mírně (nebo víc) zvýšenou proti dobrotám které ještě pamatujeme.

di
2451 příspěvků 21.03.12 20:07

Maňano, Drobku, stránky EFSA jsou zde: http://www.efsa.europa.eu/, najdete tam víc zajímavých informací, lze si od nich objednat (zadarmo) posílání nových zpráv na mail, chodívají tak ob den.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.12 20:26
Di,

k čemu by mi to bylo? Já chtěl jen říct že je to na obou stranách oceánu stejné. :mavam:

di
2451 příspěvků 21.03.12 20:57

Drobku, situaci na vaší straně oceánu neznám, ale naše EFSA funguje dost dobře. Třeba i tím, že přijde na to, že někdo v popisu vlastností svých výrobků - to jsou ty diskutované „health claims“ - lže (spektrum činností má ale EFSA mnohem širší). Zajímavé je, že většina českých politiků právě proti „health claims“ hodně brojí, prý nám ohrožují naši národní suverenitu. Vůbec tu máme ohledně potravin a EU poslední dobou docela veselo.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.12 21:00
Di

já nechtěl tvrdit že EFSA lže, neznám, myslel jsem to na novináře ale na ty novináře a vlastně všechna media.

di
2451 příspěvků 21.03.12 21:34

Drobku, novináři skoro vždycky píšou nesmysly - když čtu nějaký článek z oblasti, ve které se aspoň trochu orientuju, najdu tam nejmíň 3 velmi zásadní chyby a spoustu hloupostí. Na vaší straně oceánu ale hodně dobře funguje FDA - http://www.fda.gov/ a máte i dobrý svůj vlastní Codex Alimentarius - http://www.fsis.usda.gov/codex/index.asp - tak snad hledat informace u nich.

Manana
1515 příspěvků 22.03.12 09:38

No, já raději než u EFSA nebo FDA hledám u řezníka, hlavně dobrý buřtíky nebo párečky, na kterejch se Otakar Vávra dožil sta let, ale mnohdy je to hledání v kupce sena, tady biblické „hledejte a naleznete“ nějak neplatí.

di
2451 příspěvků 22.03.12 10:07

Maňano, jasně, nedělám to jinak (a asi ani většina z nás) a snad jsem už našla poměrně spolehlivé zdroje masa, uzenin, sýrů a zeleniny; ty výše uvedené stránky jsem zmiňovala jen jako teoretický podklad, pokud by to někoho zajímalo.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.12 16:52
Musím tady podotknout

že na základě toho co naše FDA povolila bych EFSA nevěřil. Tady je můj článek o tom, co se děje se souhlasem FDA (Food and Drug Administration), v podstatě Ministerstvo Potravinářského Průmyslu, teda pokud ještě existuje.

superman2
1 příspěvek 03.04.12 14:57
Zdravotní tvrzení - petice

No EFSA má v plno věcech trochu nejasno, hlavně co se zdravotních tvrzení týče. Existuje už i nějaká celoevropská petice proti tomu posuzování viz - http://www.sup.nl/petition/ts.php
je to i v češtině, ale musi se to vyplnit bez diakritiky…

di
2451 příspěvků 03.04.12 15:43

Pro supermana: já vám nějak nevím, asi neumím číst, ale z mého pohledu zvlášť ta příloha (tj. „více informací“) vyznívá pro EFSA naopak příznivě, tj. že se jedná o úřad, který plní své povinnosti dobře, nenechá si věšet bulíky na noc a zamítá neopodstatněná tvrzení. Spíš mi to celé přijde jako celkem očividný lobbying nějakých potravinářů(klidně i těch výše zmíněných), kterým ta tvrzení neodsouhlasili.
Edit. - tak ne potravináři, ale „alternativci“, viz jejich profil na jejich hlavní stránce. O to víc se jim divím, zrovna oni by měli proti nesmyslům, které jsou na některých potravinách uváděny, bojovat nejvíc. A nebo taky ne a vysvětlení je prosté - zjištění pravdy jim kazí kšefty…

Eja
3825 příspěvků 04.04.12 12:33

Při reklamách na šťastné rodinky konzumující Activii a popíjející Actimel mám odjakživa kopřivku a jiné negativní projevy…blbost :poblion: . Bohužel lobbing firem dospěl tak daleko, že i odborné společnosti jsou ochotny tvrdit, že bez Actimelu nelze žít …zcela jistě lze a utracené peníze lze investovat do zdraví prospěšnějších věcí…Krémovou měruňkovou Activii jsem koupila přesně 4× - kelímky jsou naprosto skvělé na jednoporcové pannacotty …
O účinku probiotik v některých situacích sice nepochybuji, ve spojení s prebiotiky, ale byznys velkoproducentů mléčných výrobků je o něčem jiném a reklamy vtloukající do hlavy, že pokud nekrmím dítě Šťastnou mámou, tak jsem špatná matka :pocitac: .
Potravinářský technolog by mne možná vyvedl z omylu, ale mám svůj vlastní test - jogurt do hustého sítka, důkladně odkapat. Odkapaná syrovátka skoro čirá, v sítku mňamka - připomínající labneh. Pokud toto z jogurtu lze vyrobit tak ho považuji za hodný konzumace i v normálním stavu. Moje číslo 1 - selský bílý od Hollandie. A Danone mi může i s reklamami vlézt na záda :mrgreen:

di
2451 příspěvků 04.04.12 12:59

Ejo: naopak - potravinářský technolog by jen doporučil…

DanielaE
14 příspěvků 24.10.12 20:04
Jogurty v pekárně Duplica Vital

Dobrý den,
mám doma pekárnu ETA Duplica Vital, ve které se dají dělat jogurty, máte, prosím, někdo z Vás zkušenost, jak se jogurty v této pekárně dělají a jak chutnají? Děkuji za info a pomoc!

kandík
8 příspěvků 05.03.13 19:59
něco o jogurtech Manana

Četla jsem příspěvek od Manany a mohu jen potvrdit, co napsala. Nedávno jsem četla též výsledky testů známých jogurtů. Jsem jogurtožrout, takže mne to povalilo. Danone, Activia a všechny jogurty a doplňky mléčné výživy, kde má být BIFIDUS ESENSIS jsou nejhorší jogurty a místo té heliobacterie obsahují přísady, které tě sice nezabijí ale pomalu tě ničí!!! :! :cert: Nejlépe dopadly Jihočeské jogurty z Madety, i když jsou dost drahé. Takže sleduji letáky a kde mají slevu v tomto jogurtu, koupím si jich víc. Všechny ostatní jsem vyhodila, bílé šly do bábovky, teplota je snad zničí. :poblion:

di
2451 příspěvků 05.03.13 20:23

No, kandíku, problém je v tom, že žádné mikroorganismy pod názvem bifidus esensis neexistují, je to jen reklamní tah. Bohužel se domnívám, že neexistují ani žádné heliobakterie. S čím souhlasím, jsou ty Jihočeské jogurty, ty jsou opravdu dobré. Zrají v nádobě, nejsou v nich (kromě ovocného podílu na dně) žádné přídavky - je to jen mléko a příslušná kultura, takže OK. Stejně tak výše zmíněná Hollandia.

jolana
5065 příspěvků 05.03.13 23:55

Tak zrovna dnes som citala dakde ze domaci jogurt je plny vselijakych bakterii a celkom dobre som sa zasmiala..ludstvo malo od sameho pociatku supermarkety kde sa predavali jogurty–bez bakterii.. :mrgreen:

DanielaE
14 příspěvků 21.03.13 19:56

Ještě je moc dobrý Vesnický jogurt z Lídlu, kupujete? Připadá mi hodně podobný Holandii a chutná podobně, jako já dělám doma :)

Sylvie
2302 příspěvků 22.03.13 08:11

Pro kandíka: Manana je chlap jak hora. :-)

Manana
1515 příspěvků 22.03.13 09:04

Jó, kde jsou ty doby, kdy ještě byly jogurty z Dubu u Prachatic. Na těch a na Pacovské Madetě (…nenajdete ve světě sýry jako v Madetě…) ze mě vyrostla ta hora. Lepší už byly jen bulharský jogurty. Dneska kupuju jen Valašský a z Kunína. Pokud mi tam nechybí písmen.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz