omáčka z Ikea

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

salgo
146 příspěvků 10.01.05 08:14
omáčka z Ikea

Nevíte někdo, jak uvařit takovou tu žluťoučkou omáčku, co s ní v IKEA polévají lososa? Jsme na tomhle jídle závislí celá rodina a tak bych mu chtěla přijít na kloub. Ale zatím se mi to nepovedlo. Prosím pomoc!

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 10.01.05 08:50
omáčka z Ikea

Salgo, v Ikea jsem v ČR nebyla, ale na lososa bych použila Hollandaise (Holandská omáčka). Naťukej do hledače „holandská“ a pár variací se tam objeví.

Labužník kyticka02
18 příspěvků 10.01.05 14:49
...

Co podavaji v Ikea CR k lososovi nevim, ale bud je to jiz zminena Holandska omacka (ciste zluta „bez viditenych primesi“)nebo to jeste muze byt Bèarnaise (maslo, bily pepr, petrzel, salotka, vinny ocet , voda zloutky, estragon)

babi
6360 příspěvků 10.01.05 15:31
...

švédská omáčka k lososu je hořčičná a zde jsou na ni recepty Hovmästarsos a Hořčičná omáčka . Obě dvě jsou žluté barvy a používají se ve Švédsku.

Eleeen
1127 příspěvků 10.01.05 16:09
taky si dávám...

… lososa s omáčkou a opravdu si myslím, že má babi pravdu. Vždycky mi připadalo, že v ní musí být hořčice.
babi, díky za další recept!!!!

babi
6360 příspěvků 10.01.05 18:15
Oprava!!!

Hovmästarsos
Děkuji Vladko za upozornění

salgo
146 příspěvků 12.01.05 07:36
Díky babi a esmeraldo!

(V abecedním pořadí). Myslím, že obě máte pravdu. U marinovaného lososa je ta hořtičná omáčka, zkoušela jsem si ji doma vyrovit z kremžské hořtice, olivového oleje a bylinek, a byla dobrá, ale teď to budu děla přesně podle receptu. A u vařeného lososa to asi bude ta holandská, taková žluťoučká jak sluníčko, vařená, jemňoučká. Zkusím o víkendu. Dám vědět jak jsem dopadla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz