omáčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

v.bob
2 příspěvky 27.12.03 14:25
omáčka

Heldám recept na - zahuštění zeleninové omáčky / svíčková/ kond. mlékem nebo smetanou aby se spolehlivě nesrazila - díky za nápady
 V.bob

Reklama

Reklama

Reakce:

vrba
106 příspěvků 29.12.03 12:08
kondenzované mléko

ahojky, já jsem dřív zahušťovala omáčky šlehačkou ale často se mi srazily, dokud mi moje tchyně neporadila zahuš'tovat tatrou-kondenzovaným neslazeným mlékem. Můžu říct, že se mi jaště nepovedlo to srazit, a že jsem to kolikrát nechala i převařit. Taky jsem to zkusila jednou s rostlinnou smetanou a taky to byla pohádka.
Držím palce.

iva  01.01.04 21:35
omáčka

Omáčky zahušťuji kysanou smetanou rozmíchanou s hladkou moukou, sladkou či šlehačku vůbec nepoužívám. Chuť je delikátní, stačí pak třeba svíčkovou dosladit, či přidat pro barvu a sladkost mrkev. Ještě nikdy se mi nesrazila. Problém je s koprovkou, ta vyžaduje opatrnost, ale tam se osvědčila Tatra a po odstavení z ohně lehce vmíchat kysanou smetanu a citrónovou šťávu.

cabinka
1 příspěvek 18.01.04 12:28
mé doporučení

leta letoucí vařím tyto omáčky a ani tak nezáleží na mléku nebo smetaně,ale vždy do základu dávám ocet který se musí převařit.Koprová ani jiná smetanová omáčka se poté nesrazí.A další fígl -po uvaření omáčky přidej máslo nebo sádlo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz