MW popcorn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yavanna
87 příspěvků 03.02.05 10:24
MW popcorn

Prosím prosím, dá se udělat popcorn i v mikrovlnce? Myslím tím vzít sušenou kukuřici + případně nějaký tuk a „vlnit“. Klasický do MW (v papírových sáčcích) mi nechutná a na oleji v kastrole je moc mastný. Děkuju za rady!

Reakce:

possum
464 příspěvků 03.02.05 11:30
Da,

vsecko se da udelat v mikrovlnce. Zajimave ale je, ze me v CR z pytliku popcorn chutnal. Uz proto, ze mel ruzne chute.
OK, potrebujes dost velkou mikrovlnkovou nadobu, pokud mozno s uzaviracim poklopem, ale s odparovaci dirkou. (Tady prodavaji takovou primo na to). Kukurice dej malo, hodne nabyde. (Musis si sama vyzkouset pomer kukurice k pomeru te nadoby). Cas - zase podle mnozstvi. Poslouchej, az uz je SKORO ticho, zastav. (Jako v pytliku.) POZOR, kukurice se velmi lehce zpali a muze horet.

Yavanna
87 příspěvků 03.02.05 11:50
...

Děkuju! Teď ještě koupit nějakou tu vhodnou nádobu, ale snad i tady v ČR existují.
Příchutě mi přijdou moc umělé a „masoxové“, já radši přírodní a pak posypat např. moučkovým cukrem se skořicí, strouhanou nivou nebo čímkoli jiným.
Ještě jednou děkuju a přeju pěkný den!

Yavanna
87 příspěvků 03.02.05 11:52
...

Jo a ještě poddotaz, na jaký výkon? Maximum?

possum
464 příspěvků 03.02.05 11:53
Jo, jo,

jako v pytliku.

possum
464 příspěvků 03.02.05 11:55
Tu nadobku,

urcite tam mate mikrovlnkovy hrnec na ryzi. Viko je zachycene a ma dirky na paru.

Yavanna
87 příspěvků 03.02.05 12:18
...

Něco tu určitě bude… já jen že mám MW pár dní, takže jsem zatím po žádném speciálním nádobí nekoukala. Dneska jdu do Tesca, tak tam snad něco bude. Ještě jednou dík!

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 12:58
vylepšenie

kukuricu deň-dva vopred nechaj „namočenú“ v oleji

výkon maximálny (máloktorá MW má viac ako 1200W) - ale treba si nájsť správny čas

Yavanna
87 příspěvků 03.02.05 13:46
...

Můžeš to prosím upřesnit? Mám kukuřici polít olejem, promíchat, nechat den stát, dát do MW? Případný zbytek oleje mám slít, nebo ne? Na mne se musí polopaticky

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 14:21
polopate

Deň 1
vyber kukuricu, vyber sklený pohár, vyber olej
vysyp kukuricu do pohára, zalej olejom
odlož na vhodné miesto
Deň 2 (3)
vyber lyžičku, nájdi pohár s kukuricou zaliatou olejom, vyber nádobu v ktorej budeš robiť popcorn v MW
lyžičkou vyber kukuricu z pohára, olej nechaj odtiecť škárou medzi lyžičkou a stenou pohára
premiestni kukuricu do nádoby

použi manuál na prípravu popcornu v MW podľa predošlých textov

Yavanna
87 příspěvků 04.02.05 06:32
:o)))

Návod není polopatický - chybí tam návod, jak to pak sníst

DĚKUJU ZA POLOPATICKÉ POPSÁNÍ

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz