Lyžiny...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 27.07.05 05:35
Lyžiny...

…obracím se na Vás s prosbou o radu nebo o pomoc. Kdysi se v drogeriích prodávaly takové pružné dřevěné pracky (lyžiny?), které se vkládaly do pětilitrových láhví od okurek a měli za úkol zabránit okurkám, aby vyplavaly nahoru. U nás v okolí jsem to již nepotkal. Netušíte, zda se to ještě někde prodává (třeba u bratrů Slováků)?

Děkuji, Ivo.

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.05 06:42
Ivo,

ak dostať u vás v okolí bryndzu zo Zvolenskej Slatiny balenú v zvitku drevenej dýhy, tak si ju kúp. Budeš mať aj celkom slušnú bryndzu (aj keď Makovický z Ružomberka je lepší) a z umytého obalu urobíš 5-10 kúskov dýhy potrebného rozmeru. Nielen na uhorky, aj na utopence, nakladaný syr a podobne. Tento postup používam už roky

Ivo
1045 příspěvků 27.07.05 21:54
Kltko...

…na to Slovensko jsem nějak podvědomě spoléhal - skvělý nápad. Bryndzu miluji a dýhy by asi opravdu šly použít. Jen teď budu muset zjistit, zda se to k nám vozí.

Chlape díky, Ivo.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.05 07:46
môžeš sa ich rovno spýtať

www.bryndziaren.sk

Jenofefa
1315 příspěvků 28.07.05 14:24
Bryndza v dřevěném kabátku

je v Praze k dostání, takže se dováží

Ivo
1045 příspěvků 28.07.05 15:01
Lyžiny...

…už jsem tam volal, ale příliš jsem nepochodil, dostal jsem jen neurčitou odpověď, že se to vyváží někde k Brnu - zapátrám v Makru apod. a třeba budu úspěšný. V každém případě Vám všem děkuji.

Labužník Sarka
433 příspěvků 28.07.05 15:30
Brynza

My ji kupovali v Hypernove Brno.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.05 19:58
Ivo,

obě brynzy jsem včera koupila v Makru. Chtěla jsem se pak zeptat Kltka, v čem se liší, když ta od Makovického je téměř o 70% dražší.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.05 19:59
omlouvám se,

vypadlo mi písmenko. Kupovala jsem bryndzu.

Ivo
1045 příspěvků 28.07.05 21:11
Ještě doplňující dotaz...

…mám rád brynzu s „d“ i bez „d“ (pro tu slovenskou si jezdím speciálně na Rejvíz do jednoho občerstvení - stejnou vidívám i v Makru, ale většinou je dost po době spotřeby), takže Vám všem ještě jednou děkuji za informace. Úplně nejlepší by bylo si na to Slovensko udělat výlet a vzít to přes různá zajímavá místa a jen tak mimochodem přikoupit i bryndzu.

Měl bych však ještě další dotaz, související s utopením okurek a utopenců a jiných dobrot. V jedněch rybičkách (a za Boha si nevzpomenu výrobce) byl za účelem uvěznění oněch rybek vražen takovýto přípravek (bylo by zajímavé zjistit i výrobce tohoto):

Vím, že už začínám být urputný a omlouvám se za to. Výherce dostane pikantní odměnu.....

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.05 12:50
...

Ivo - tak o tamtom UFE vôbec netuším, odkiaľ by mohlo pochádzať
len malý doplnok ku dýham - okrem dôkladného umytia ich obarím vrelou vodou, aby uhorkám vo fľaši nič nevadilo

iva - niečo je v pošte, ale slatina vyrába len „letnú bryndzu“ (zmes ovčieho a kravského syra - asi 1:1 až 2:1). Bryndziareň Makovických robí aj „liptovskú bryndzu“ - z čisto ovčieho syra
tu by mohol byť dôvod
a potom, cesty obchodnej politiky sú nevyspytateľné…

neftis
28 příspěvků 29.07.05 20:23
Lyžiny...

Ivo, možná je to blbost a nepůjde to, ale jestli to chceš přeci vyzkoušet, pošlu ti pár lékařských špachtlí. Ony ty mrchy možná půjdou nějak změkčit… Jinak na lyžiny jsem se ptala v domácích potřebách a prodavačka ( staršího věku, podotýkám ) mi s úšklebkem odpověděla, že dřevěné zavařovací hlavy nevedou…
Jestli budeš mít zájem o ty špachtle, písni mi na Labu svoji adresu.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz