Konzumní líh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bozka
50 příspěvků 13.07.05 08:44
Konzumní líh

Moc prosím, nemáte někdo typ, kde by se v Praze resp. České Lípě a okolí dal koupit konzumní líh? Už prošvihávám termín na založení na ořechovku. Ptala jsem se v několika drogeriích, supermarketech a nic. V lékárně ho mají jen po troškách a když jsem řekla, že ho potřebuji litr, tvářili se dost přísně… Použít jen vodku ap. se mi nějak nechce. Děkuji předem za rady.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.05 07:25
Bozka

pre stredočeské podmienky ti asi neporadím, na Slovensku vyrába konzumný 80% lieh Oldherold Trenčín a Gasfamilia S.Ľubovňa. V krajnom prípade skús Stroh - na orechovku som vlani riedil obyčajný rum konzumným liehom na výsledok asi 55% - a bolo to dobré. A Stroh je svojím spôsobom obdoba rumu. A nevyjde drahšie ako medicinálny :o)

Bozka
50 příspěvků 14.07.05 08:11
...

Kltko, dik za typ. Uz vim, ze se mohu pro priste predzasobit pri navsteve starkej. Podivam se, jak je to s lihovary tady v okoli.
Bez ohledu na cenu by mi ale pri pouziti Strohu prece jen krvacelo srdce :-)))

esmeralda
4813 příspěvků 14.07.05 09:07
Konzumní líh

Božka, je to až ironické, ale tuhle jsem ho měla v ruce: Jemný konzumní líh. Ale do Sydney je to asi trochu z ruky.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.05 09:57
Bozka

inak ja robím orechový likér tak, že orechy sú naložené v vodke (rume, vínovici) - to stačí na vylúhovanie a prevenciu prípadného pokazenia - a až vo finálnom spracovaní extrakt zosilním konzumným liehom, na výsledných 35-40%.

Používam totiž trojmesačný predpis a je mi ľúto strát alkoholu prípadným odparom a nasiaknutím do orechov.

A najlepší čas orechov - na Jána - si už prepásla, ale ešte sa to dá stihnúť, vlani som zakladal likér tiež v tejto dobe a bol vydarený.

ajta
590 příspěvků 14.07.05 12:31
Bozko

při toulkách po internetu jsem narazila na výrobce lihovin, který má ve své nabídce i konzumní líh (cca 300Kč/l)
Mrkni na JEJICH STRÁNKY , možná by stačilo tam zavolat a zeptat se, jestli zásobují nějakou prodejnu v tvém okolí…

Hezký den přeji

Bozka
50 příspěvků 14.07.05 14:16
Kltko, Esmeraldo, Ajto,

dík. Prostě - Labužníci z domova ani z blízké i vzdálené ciziny nezklamou!
Pro případné další zájemce o konzumní líh (asi z Prahy a okolí): na Ajtinu radu jsem zavolala do distribuce Liho Blanice, kde mi řekli, že jej dodávají do drogerie ve Zlatnické ulici (u Bílé labutě). Tak se tam hned zítra podívám.
Nicméně mě dost nalomil Kltko svým zdůvodněním postupu líh vzhledem ke ztrátám dávat až nakonec. Jedna se pořád učí !!!
Esmeraldo, poctivě se přiznám, že nevím, jestli bych v Austrálii k tomu lihu zase sehnala ořechy:-)))

esmeralda
4813 příspěvků 15.07.05 00:44
Konzumní líh

Božka, i ořechy tu máme. Kolem vánoc je sbíráme na Mt. Wilson (zřejmě pojmenováno podle pražského hlavního nádraží), asi 100 km od Sydney.

Labužník Triss
160 příspěvků 17.07.05 20:37
...

Esme, pokud jsi vtipkovala, tak jsem to nepochopila, ale Wilsonovo nadrazi - tedy prazske Hlavni nadrazi je pojmenovano podle jednoho z americkych presidentu, Wodrow Wilson, za krestni se omlouvam, ale presny spelling neznam

krom toho, podle mych potravinarskych znalosti, bych prinejmensim lih o koncetravi vodky, tedy cca 40% davala hned, protoze ethanol, tedy lih je rozpoustedlo, tedy kdyz je tho tam vic, vylouhuje z orechu vice aromovych latek, a to je snad zadouci

esmeralda
4813 příspěvků 18.07.05 00:03
Konzumní líh

Triss, samozřejmě jsem vtipkovala. I já vím že ono slavné pražské nádraží bylo pojmenováno po prezidentu Woodrow Wilsonovi.
Božka, so se týče lihu: klidně bych použila nějakou lacinou Vodku. Vodka je ze všech lihovin asi nejméně aromatická. Hlavně že v tom je alkohol.

Bozka
50 příspěvků 18.07.05 08:19
Konzumní líh

Dala jsem na rady, za které ještě jednou moc děkuji, a ořechy už nasávají vodku. Za pár měsíců dám vědět, jestli tento efektivnější postup se nějak odrazil ve kvalitě. Ale už teď pochybuji, že něco poznám. Ještě jednou dík. B.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz