PANGASIUS HYPOPHTHALMUS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kosik
43 příspěvků 14.07.05 18:30
PANGASIUS HYPOPHTHALMUS

Minulý týden jsem kdesi v cizině jedl rybu PANGASIUS HYPOPHTHALMUS, zvanou panga. Český název je sumec (sumeček) žraločí. Výborná bílá ryba bez kostí a obvyklého rybího zápachu. Nevíte někdo zda je u nás ke koupi?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 15.07.05 07:36
PANGASIUS HYPOPHTHALMUS

Kosíku, tak ti nevím…Tato ryba se vyskytuje kolem Thajska.

trikolka
383 příspěvků 19.07.05 20:40
sumecek zraloci

minuly tyden jsem ho varila, zde 1kg za 16,90 euro. vynikajici!!! chtela jsem zjistit, jak se jmenuje cesky, dekuji za informaci ;) muzu potvrdit, ze je bez kosti a bez zapachu, jednoznacna volba ;)

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.05 10:16
Sumeček žraločí

se u nás chová v akváriích jako rarita a vy by jste ho chtěli papat? To by se asi pěkně prodražilo!

karda
72 příspěvků 30.08.05 14:05
...

ano je to thajský sumec a mají jej v nabídce v Makru v ceně asi 160,– za kilo filetů! To je super cena !

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.05 14:37
sumeček žraločí - Kardo,

v akvaristice stojí za kilo podstatně víc, jestli se nepletu, (a to asi moc ne), tak za rybku cca 5 cm je to kolem 120.- Kč. To by se opravdu prodražilo, ne?

karda
72 příspěvků 30.08.05 14:51
...

maneku je draho s tím nic nenaděláš, v akvaristice závojnatka (Carasius auratus tj. vlastně kaprovitá rybka) kus za 60,– a vánoční polévku z ní také neuvaříš , takže hurá do Makra!

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.05 16:23
Kardo,

vždyť já to tak také řeším!!!

kosik
43 příspěvků 23.11.05 19:13
Globus

Včera jsem ji koupil v Globusu. 400 g za 64,– Kč tj. 160,– Kč za kilogram. Výborná!!

triskac
2 příspěvky 21.01.06 00:56
pangasius

Pangasius
Tuhle excelentní pochoutku mají v prodejně Ryby-drůbež-zvěřina na rohu Rumunské a Bělehradské (Tylovo náměstí). Stojí kolem 140 Kč/kg. Nejlepší ryba, co jsem kdy měl. Při přípravě nekazit kořením. Pouze osolit, posypat kmínem a péci na pánvi na másle. Famózní. Ve výpeku pak lehce ještě pokutálet vařené brambůrky… Orgastický zážitek!!

marmelada
1643 příspěvků 01.04.06 11:48
Sumeček

Tak jsem se k němu konečně dobrala. V nabídce ho má Nowaco. Filety na mě čekají v mrazáku. Už jsem je ochutnala v Restauraci U Candrů ve Vyšším Brodě a byly úžasné. Už se nemohu dočkat, budou zítra!

karda
72 příspěvků 04.04.06 13:50
...

Cena jde dolů! V Přerově kilo za 107,– ! Super rybička! Uvařil jsem jej ve voňavém nálevu, nechal vychladnou a vytuhnout a než jsem jej stačil použít do aspiku tak zmizel. :))

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.06 08:16
Včera...

… jsme ho měli k večeři - koupila jsem ho v MAKRU ve Stodůlkách. Pár druhů ryb už jsem tedy ochutnala, ale tohle je něco moc úžasného! Jemné masíčko bez jediné kostičky. A navíc - opravdu by asi tohle masíčko chutnalo i lidem, kteří ryby moc nemusí - nemá skoro žádnou „rybí vůni“. Opravdu zvláštní a moc moc dobré…

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.06 13:14
Opravdu,

moc dobrý. Dělala jsem 6 filetů se smetanovým špenátem a skutečně nikdo nenašel jedinou kostičku. Syn, který ryby nejí právě kvůli kostem, si pomlaskával a svolil, že pangasia bude jíst i v budoucnu.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz