Kysané zelí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dag
539 příspěvků 20.03.17 17:25
kysané zelí

Poraďte milý Labužníci které kysané zelí je na našem trhu nejlepší. Já sama mám smutné zkušenosti a už dlouho trvající chuť na dobrý Segedín.

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 20.03.17 19:48

Jsem z Brna, takže poradím to naše - Tuřanské, je opravdu dobré. Tuřany jsou nyní část Brna, dřív to byla samostatná a docela významná obec, tamní kostel je poutní místo.
Rozhodně doporučuju kupovat kysané zelí prodávané v místě výroby, nebo prodávané v obchodech v okolí (v našem případě v Brně) v sáčcích, ne sterilované ve sklenicích, to kysané zelí není, občas žasnu nad jeho použitím tu v receptech

birkana
1668 příspěvků 21.03.17 07:56

… já jsem ze západu Čech a tak doporučím to naše, Křimické :lol: :mavam:. Nikdy nezklamalo :kytka:.

Putin
57 příspěvků 21.03.17 09:05

Jen ne všude je Tuřanské zelí k mání. Ale ve skle nebrat, to není kysané a chutná jinak.
Doporučuju nejdřív ochutnat a zjistit jak je kyselé. Někdy propláchnout, někdy stačí zcedit a naposled jsem měl, čert ví už odkud bylo, naprosto nekyselé a musel jsem přidat ocet.

birkana
1668 příspěvků 21.03.17 09:39

@Putin, já nejdřív zelí scedím, lehce vymačkám a šťávu pak postupně do pokrmu přidávám. Tím jednoduše reguluji výslednou kyselost. Zelí neproplachuji.

Putin
57 příspěvků 21.03.17 10:16
Jistě,

@birkana, není lepší okyselování než šťávou která tam patří. Jen už jsem narazil i na zelí o něco kyselejší než šťovík a to se bez propláchnutí nedalo. Proto nejdřív ochutnám abych věděl co dál. :mavam:

di
2451 příspěvků 21.03.17 13:56

@Putin Však píšu - „doporučuju kupovat kysané zelí prodávané v místě výroby“, tudíž já si to naše koupím tady no a Birkana u sebe doma to Křimické. Je to jasné?

Putin
57 příspěvků 21.03.17 14:01

@di hádám se snad?

di
2451 příspěvků 21.03.17 19:25

@Putin Ne, jen jsem to chtěla dovysvětlit.

karou90oo
6 příspěvků 19.04.17 21:43

Zelí z Tuchlovic!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz