Kdo poradí, co si dovezt na vaření z Řecka ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Dali02
23 příspěvků 19.05.04 21:24
Kdo poradí, co si dovezt na vaření z Řecka ?

Jedeme do Řecka a chci si přivézt něco na vaření, např. koření atd. Poradíte, co tam mají dobré a k čemu ?
Děkuji, Dali.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 19.05.04 21:37
dali,

nejlépe řeckého kuchaře…:-))

habana  19.05.04 21:40
...

no vzhledem k tomu, že nejsem homosexuálního zaměření, tak bych spíš navrhoval kuchařku. Jasně že ňákou pěknou.

Bradicka
163 příspěvků 19.05.04 21:53
...

Všichni říkají, že tzatziki jedině vozit z Řecka, tady koupené prý nestojí za nic. Takže asi tzatziki, i když já s tím osobní zkušenost nemám

zuzi
3 příspěvky 20.05.04 07:37
...

připojuji se k odpovědi Bradičky a pokud v Řecku vaří „vtipnou kaši“ dovést pro pendu a habanu i tu.Pokud si mysli, že jejich odpovědi jsou zajímavé a vtipné, tak bohužel.

penda
4752 příspěvků 20.05.04 08:59
dali,

určitě řecký olivový olej, potom proslavené víno Retzina, čistý alkohol ouzo, Metaxu, pivo Mythos…(to bude jistě zajímat Tvého manžela nebo přítele)…no a koření…myslím si ale, že většinu toho seženeš i tady…takže spíš doporučuji užít si plnými doušky všeho tam, ochutnat jejich speciality, jejich výborné čerstvé džusy, banány…a hlavně moře a sluníčko…a vtipnou kaši klidně přibal, dám zuzi ochutnat…posílám Ti ještě odkaz na loňské průměrné ceny …a přeji krááásnou dovolenou

Jenofefa
1315 příspěvků 20.05.04 11:36
Já ještě vozím

olivy (výborné jsou kalamata - velké jako naše švestky), pár kelímků jejich perfektního jogurtu, vyhlášený med (případně s ořechy) a konzervičky s vinnými listy plněnými rýží (dolmadas). Za přijatelnou cenu jsem tam na trhu koupila šafrán (chci věřit, že byl pravý).

Eleeen
1127 příspěvků 20.05.04 14:01
...

Přikláním se k Retzině a taky Ouzu. Já mám ouzo moc ráda, ale ne každému chutná. Taky doporučuju místo hotových tzatziky sehnat originál řecký recept a podělit se s námi na Labužníkovi. Taky mají kráásné nádoby a misky, třeba z olivového dřeva.

1irena
593 příspěvků 20.05.04 14:17
Eleeen

na jednom webu v diskuzi kdysi psala jedna paní Řekyně, že nejdůležitější u tzatziky je jogurt. Psala, že oni mají podstatně „hustší“Možná ta samá paní napsala tamtéž recept

Jenofefa
1315 příspěvků 20.05.04 15:11
Jo a ještě

vozím citrony a z těch, co spotřebuji tam, okrájenou čistou krásnou kůru do pečiva - tam je nepatlají chemií.

esmeralda
4813 příspěvků 20.05.04 22:49
Eleeen

Co se týče tzatziky, je to tajemství úspěchu opravdu asi v jogurtu, protože tady mezi desítkami jogurtů najdeš i JOGURT ŘECKÝM STYLEM a ten je hustý jako malta.

Eleeen
1127 příspěvků 21.05.04 07:23
Jak si vyrobit správně hustý jogurt na tzatziki?

RADA Z NOVÉHO ČASOPISU APETIT (č. 3) … Jelikož český jogurt je příliš řídký, zatímco v řeckém stojí lžíce, zkusila jsem zahušťovací fígl: do cedníku dám hadřík (osvědčila se dětská plena), do hadříku jogurt, třeba velké balení Hollandie a nechám přes noc vykapat. Objem se znatelně zmenší a konzistence zlepší, takže tzatziky neplavou ve vodě.
(rada od Renáty Eremiášové)

Labužník Dali02
23 příspěvků 22.05.04 21:03
...

Všem moc děkuji!

Dali.

alouch
56 příspěvků 07.06.04 14:05
Frape

Já jsem u plážového baru okoukala postup při přípravě frapé a koupila si Nescafe Clasic - frape a malý mixérek na frapé. Od té doby se u nás v létě kafe nevaří, ale mixuje.

Labužník Sarka
433 příspěvků 07.06.04 18:10
Frape

Ja se ucila delat Ledovou kavu(Frape) v sejkru. Mixerkem nas ucili delat jen Late maciato.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz