Prosim jak udelat maly naroz. dortik?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fide
7 příspěvků 28.04.04 11:17
Prosim jak udelat maly naroz. dortik?

Dobry den vsem kuchtikum a kuchtickam Prosim Vas poradte mi jak pripravit maly narozeninovy dortik jako byva v tech americkych filmech s tou jednou svickou Mozna s polevou a tak Vubec nemam predstavu Dekuji mockrat za odpovedi Fide

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 29.04.04 00:43
malý dortík

Když chci něco malého a přenosného, tak koupím hezkou skleněnou misku a udělám do ní tiramisu. Velikost vyber podle potřeby. Tiramisu se dá udělat dopředu a poslední moment se to ozdobí šlehačkou a nějakým ovocem, nebo čokoládovými lístky. To můužeš udělat až na místě doručení. A obdarovanému zbyde hezká a praktická miska.

penda
4752 příspěvků 29.04.04 03:04
fide,

v Anglii nebo Americe se používá řada malých dortových (vlastně pudinkových) forem na tzv. bundt cakes, pound cakes, nebo baba cakes čili babas…podotýkám, že to nevím 100%, protože jsem jadrná českomoravačka a předávám Ti jen tolik, co jsem vyhledala na webu. Nevím, zda jsou takové formy k dostání i u nás, ale dá se klidně použít i nastavitelná dortová forma, kterou si nastavíš do požadované velikosti dortíku nebo kovové formy na pudink…a do té formy připravíš jakékoliv dortové těsto v malém poměru ingrediencí..a dortík je hotov…Snad se Ti ozve nějaký čechoameričan a poradí něco tutově správného…přeji hodně zdaru a pěkný den…:-))

fide
7 příspěvků 29.04.04 09:26
...

Damy moc mile dekuji Formicky sezenu a ma predstava je ted takova ze to udelam pomoci korpusu Ze bych udelal kolecka z toho korpusu a ted jakou naplni je musim mezi ne vetrit Asi nejakou kavovou (ani nevim ale jak se dela:) ) Nebo stacila i jahodova marmelada myslim A potom bych uprostred vykrojil jeste jedno male kolecko a tam bych dal nejakou pohadkovou postavicku (treba princeznu) (ona by z toho dortiku castecne vycnivala) a potom bych to cely zalil cokoladovou polevou a navrch nejake orisky Asi ovoce by tam prekazelo A potom bych tam nejak dal cca. 2-3 svicky Co vy na to?:)) Blaznivy napad ze?:))))))))))))

Kari
545 příspěvků 29.04.04 11:57
Fide,

mě tvůj nápad přijde skvělý. Nevím pro koho je dortík myšlen, ale asi pro nějakého malého labužníka. Já osobně kdybych chtěla udělat menší dortík, nekupovala bych speciální formu. Udělala bych tužší linecké těsto, rozválela na vále placku a obkroužila kulatý tvar nožem nebo rádýlkem podle menšího talířku (nebo si vystřihnout ze čtvrtky papíru klidně srdce či jiný tvar a podle toho to vykrojit). Na plechu pak se dá upéci víc koleček najednou (jedno kolečko, jenž bude vrchní, může mít i uprostřed vykrojený tvar formičkou na cukroví-nebo zase podle tvaru vystřiženého papíru, jak popisuješ, že bys tam zapíchnul figurku). Pak bych upečená kolečka slepila klidně uvařeným pudingem z prášku s libovolnou příchutí (pro lepší konzistenci se dá smíchat s trochou másla či hery utřené s cukrem, puding ale musí být vychladlý, jinak máslo teče). Dobré to bude nechat odležet aspoň den v lednici. Dozdobení už je věcí fantazie.

Kari
545 příspěvků 29.04.04 14:54
A ještě k tomu krému...

Kávové chuti krému (v tomto případě pudingu s máslem a cukrem) se snadno docílí vsypáním trochu instatní kávy nebo přidáním několika lžic uvařené kávy a nebo úplně nejchutnější je asi vlít do krému nějaký kávový likér, pokud ho ale máme po ruce…

fide
7 příspěvků 03.05.04 10:06
...

Kari dekuji moc Asi se s tim testem a kremem nebudu moc delat protoze ja jsem jeden z tech zacatecniku co radi experimentuji ale tohle bych asi pokazil:))) Mimochodem je mi 20 a je to pro nejakou divku (kamaradku) A jeste jsem vymyslel ze uprostred toho dortiku schovam sklenene srdicko a na vrch jsem uz koupil takovou peknou keramickou postavicku (holcicka s labuti) Jeste musim vymyslet jake orisky (ale chtelo by to aby byly polite bilou cokoladou aby bylo vice barevnosti) Trochu blaznive tze?:))) Uvidime jak se mi povede obycejna cokoladova poleva:))))))) Fide

penda
4752 příspěvků 03.05.04 11:57
fide...

blahopřeji Tvé dívce (kamarádce?)…tak romantického přítele si vysníváme každá, ale jen velice málo z nás ho má…jsi bombastický!!!!!

Kari
545 příspěvků 03.05.04 11:37
Fide,

přeji Ti mnoho štěstí. Kamarádka jistě bude zářit úsměvem, až dortík obdrží. Ono třeba ty recepty vypadají složitě, ale není to tak hrozné. Na Labužníku se dá ve Vyhledávání najít spousta i jednoduchých dortů. Vezmeš dané množství ingrediencí a zamícháš vařečkou, naliješ do formy a upečeš. Znám takový jeden: nahází se do mísy 250 dkg hl.mouky, 100 g cukru, 2 vejce, 7 lžic oleje, 1 prášek do pečiva, 250 ml mléka (klasický hrnek) a 4 lžíce neslazeného práškového kakaa (kakao nemusí být, těsto pak bude žlutobílé místo hnědé) a vše se to umíchá a nalije do vymazané formy. Když se to upeče (asi za půl hodiny, podle tloušťky těsta), tak se po vychladnutí rozkrojí napříč dlouhým nožem namáčeným ve vodě (aby se upečný korpus na nůž nenalepil). A na krému se nedá nic zkazit, jestliže ho uděláš tak, že necháš při pokojové teplotě změknout máslo (nebo margarin - ten je měkký hned) a vetřeš do něho moučkový cukr. Dá se tam pak přidat i ta inst.káva nebo mleté oříšky, ale bohatě stačí jenom třené máslo s cukrem. Jestli se bojíš něco vyrábět, tak je dobrý slepit dort nutellou nebo, jak jsi říkal, tou marmeládou. A samotný korpus (y) se dá taky koupit. Ten otvor uprostřed se dodatečně vykrojí snadno. Přeju mnoho úspěchů, ať se Ti povede, ať už ho budeš tvořit jakkoli…

fide
7 příspěvků 03.05.04 21:58
...

Tak uz jsem to udelal Pokud sezenu fotacek tak vam to ukazi. Ale bylo to srandovni:))). Doufam ze ta poleva ztuhne:))))). A pote, kdy jsem to dokoncil, jsem si delal malinkou veceri (oprezene parecky, kukirice, testoviny, vejce, koreni, sul - cisty vymysl:)) ) jsem se rizl do prstu:))))))). A jeste, co jsem nenapsal - dal jsem do prostred privesek (stribrne srdicko s kaminkem uprostred) jako prekvapeni:))) Doufam ze to nesni:)))))))))))) Mam ji moc rad:) Fide PS:Za tyden vam povim jake byly reakce

Kari
545 příspěvků 04.05.04 16:02
Ach!

Fide, jsi opravdu bezbřehý romantik, tvoje přítelkyně má velké štěstí…Určitě dej vědět, jak to dopadlo..

penda
4752 příspěvků 08.05.04 23:16
Fide,

konečně jsem našla, co jsem hledala…pozdě sice, ale můžeš to využít při jiné příležitosti…

fide
7 příspěvků 11.05.04 14:35
Vysledek:)))

Takze jak to dopadlo? Skvele Vsici byli prekvapeni a zvlaste ona:)))) Ani ten dortik nechtela rozkrojit Fotku dortiku a nasledny jednoduchy recept vam ukazi co nevidet A ted se tesim na pristi mesic na kocert Lucie v opere:))) A hadejte s kym tam idu?))))) Tento tyden jeste idu na hody a polku i valcik snad zvladnu:)))))))))­))))))) PS:Pendy dik Zkusim priste Nebo zkusim neco trosku jineho Za rok se nechte prekvapit:))))))))) Uz mam predstavu

Labužník Sarka
433 příspěvků 11.05.04 20:23
Hody

Kde jsou tento tyden hody??? Je to naprosto mimo tema, ale stejne mne to zajima. Dik

fide
7 příspěvků 11.05.04 22:21
...

Nekde v okoli Brna:)))

Bradhal
9 příspěvků 10.08.04 09:04
Malý dortík

Zdravím, asi už to není aktuální, ale já peču malé dortíky tak, že těsto leju do malých hrnců nebo kastrolů a peču to v nich. Odpadá vykrajování a pokud máš vhodnou sestavu hrnců, můžeš si hravě vyrobit i třípatrový dortíček. Hodně zdaru.

penda
4752 příspěvků 11.08.04 17:03
Bradhal...

takhle peče moje teta dorty celý život, nikdy nepotřebovala žádnou dortovou formu…díky za připomenutí :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz