Průzračný led

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
penda
4751 příspěvků 26.4.04 02:05
Průzračný led

Chcete ohromit hosty průzračnými kostkami ledu v nápoji? Pak musíte vodu před zmrazením převařit.

Reakce:
Pilka
113 příspěvků 26.4.04 17:22
A ledy tají?

Ahoj Pendo, o tom převařeném ledu jsem už kdysi slyšela, zkusila, a nějak mě to nepřišlo rozdílné. Naštěstí mám tak nenáročnou rodinu i přátele, že hledí hlavně na to, co mají ve skleničkách a kvalita ledu je netrápí. Pokud se nechystají na něm bruslit.
U nás teď ta kvalitní a drahá voda tak páchne, že už vaříme kávu a čaj z vody balené a začínám uvažovat o tom, že v ní budu brzo muset i prát.
Ale k tomu pití on the rocks. Nedávno jsem všechny své milované oslnila tím, že místo kostek z vody, byť i průzračných, jsem jim do pití naházela směs mražených plátků citronů, limetek a pomerančů. To Ty ale určitě znáš.
Možná by tak šly do některého pití (spíš do nealko limonád) použít i jiné druhy ovoce, např.mám v mrazáku višně (ty správně kyselé). No, zkusím a uvidím.
Měj se moc hezky. Pilka

penda
4751 příspěvků 26.4.04 17:32
ano,

Pilko, znám..a také používám, dávám takto zmrazené ovoce třeba i do čaje, když potřebujeme spěchat a čaj je příšerně horký anebo v létě pro osvěžení..také dávám zmrazit zbytky vína na dochucení omáček či jiných šťáv..a taktéž třeba pomerančovou šťávu, která je potom krásná a chutná ve skleničce šampusu…a i jsem vyčetla, že je dobré, například při přípravě koktejlu nebo bowle dát zmrazit část tohoto nápoje do misek na led, protože když se led potom v nápoji rozpustí, tak ho vlastně nezředí jako kostky z vody…:-))

Kari
545 příspěvků 27.4.04 16:03
Teda Pendo a Pilko...

to jsou fígle! Mám se ještě hodně co učit…Díky za typy!

penda
4751 příspěvků 27.4.04 16:37
Kari...

ty už toho umíš…spoustu!!!!!!........

petromil
90 příspěvků 27.4.04 16:57
Mrazím co se dá

já mrazím různé jedlé květy,například fialky v kostce ledu vypadají v nápoji kouzelně.Mražené kosky z různých džusů přidávám do nápojů.Uvařím víc kávy naleju do tvořítek na led a pak se to může přidávat do koktejlů nebo ledové kávy.Taky jsem mrazila čaj na ledový čaj.V létě dělám různé sorbety,naleju do mnělké misky a vidličkou promíchávám až je z toho ledová tříšť.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz