Hnětýnky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Namoradeb
1 příspěvek 21.03.04 19:30
Hnětýnky

Nezná prosím někdo recept na jakési sladké krajové pečivo HNĚTÝNKY, pokud ano již předem děkuji (manželka bude ráda)

Reklama

Reklama

Reakce:

leisha02
8 příspěvků 10.04.04 10:47
...

Prave jsem je pridala do receptu…nikdy jsem je nezkousela, tak kdyztak poreferuj :-))) My jsme je dostavali od pratety ktera je pekla na posviceni, vypadalo to jako pernikove kyticky barevne zdobene…ale mnohem lepsi nez pernicky :-)))

Tresinka
156 příspěvků 12.04.04 05:22
...

Hnětýnky jsou výborný , my je ale vždy děláme z lineckého těsta :)), (speciální velké formičky), např. velké srdce, menší srdce a ještě menší srdce z linec. těsta slepíme dohromady např. marmeládou a zdobíme ozdůbkami ze sněhu (dají se i koupit)

3těpka  13.10.10 21:30

Hnětynky se pečou na Havelské posvícení, hlavně na Prachaticku a Strakonicku ,někde se také říká mětýnky, každá rodina má svůj tradiční recept. Já píšu dva recepty. Hnětynky lité 600g polohrubé mouky ,500g moučkového cukru,500g másla,5 vajec, citr. kůra,vanilka, rum. Cukr, máslo a žloutky utřeme do pěny. Přidáme ostatní přísady,mouku a z bílků sníh. Formičky vymažeme tukem a vysypeme moukou a natlačíme těsto. Pečeme v mírné troubě a ihned vyklápíme. Zdobíme čokoládvou polevou ,lentilkami, želé nebo cukrové ozdoby. Mětýnky 500g polohrubé mouky,250g másla ,250g cukru, 4 žloutky vařené prolisované, 1 žloutek syrový , 1 vejce,citr.kůra, vanilka. Z těsta vykrajujeme kytičky ,pečeme a zdobíme stejně.

penda
4752 příspěvků 13.10.10 23:01

http://www.labuznik.com/…ni/podrobne/?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz