hmozdir

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Milan02
18 příspěvků 28.12.04 10:09
hmozdir

Ahoj vsichni!
upoutal me dotaz na sehnani hmozdire. Mam podobny problem. Shanim vetsi hmozdir kamenny (ze zuly). Poradi me nekdo? Jsem z Vychodnich Cech a do Zlina je to ponekud z ruky.
Diky a do noveho roku preji vsem hodne zdravi, pohody a spousty dobreho jidla.

Reakce:

Labužník Jiti02
170 příspěvků 28.12.04 14:45
Hmoždíř z mramoru

já jsem ho dostala k svátku. Myslím, že byl koupen v Praze v prodejně s italským nádobím a specialitami. Teď si prostě nevzpomenu na název této prodejny. Pokud by vyhovoval mramor můžu se doma podívat a napsat Ti webové stránky, kde se můžeš podívat a možná, že by bylo možné i si ho objednat. J.

Labužník Milan02
18 příspěvků 28.12.04 14:54
...

spise mam predstavu jinou, nez z mramoru. To me pripada jako v lekarne nebo na hrbitove. Nejradeji bych chtel ze zuly. Ptal jsem se uz v mnoha orientshopech, ale zatim bez uspechu. Snad nekdo poradi. Diky.

chocolat
106 příspěvků 28.12.04 17:50
...

já ho sice koupila ve zlíně,ale už jsem ho viděla i v praze v carrefouru v jednom designérském obchodě s nábytkem,se­dačkama atd. teď si nevzpomenu,jak se přesně jmenuje.(je to ten stejný žulový hmoždíř)tak jestli máš kdy,tak se pro něj stav

Labužník Jiti02
170 příspěvků 29.12.04 10:34
Prostě mi to nedá

protože mě mramor nepřijde jako z lékarny a já osobně jsem z něho úplně nadšená (i když jsem původně taky chtěla žulový). Tak třeba pro někoho jiného než pro Milánka: www.botega.cz/…otecnica.htm
(neumím vkládat odkazy)

Jenofefa
1315 příspěvků 29.12.04 13:51
Mně se mramor taky moc líbí

a tak jsem nakoukla - díky moc. Obchody La Vecchia Bottega znám, ale netušila jsem, že jsou i na webu. To té adresy se Ti vloudila malá chybička a nefunguje, musí to být o jedno -t- více: www.bottega.cz/…otecnica.htm nebo přímo La Vecchia Bottega V Carraře jsem byla a viděla jsem, jak se to dělá…

di
2451 příspěvků 29.12.04 14:08
...

di
2451 příspěvků 29.12.04 14:08
Krásný žulový

jsem viděla ve Vídni v jednom tureckém obchodě na Taborstrasse, asi za 25 euro. Jinak, já sama mám k těmto účelům doma velikou lékarenskou třecí misku, dá se koupit v obchodech s laboratorním sklem, v Brně třeba v drogerii na Orlí.

Jenofefa
1315 příspěvků 06.03.05 14:27
Kdo ještě nemá hmoždíř...

tomu dávám na vědomí, že jsem dnes zakoupila krásňoučký mramorový hmoždíř (vnitřní průměr 8 cm) v MAKRU za velmi přijatelnou cenu 117,81 Kč (včetně DPH). Ještě tam mají pracovní desku (30×40×1,3 cm) z mramoru za 153,51 Kč (včetně DPH).

DanaJ
1136 příspěvků 07.03.05 11:53
Třecí nebo hmoždící

Co je lepší?

Hmoždíř, „se kterým se tříská“ a nebo třecí miska, se kterou se samozřejmě netříšká, ale tře. A na co se například používá ten či onen s obou.

Uvažovala jsem také o hmoždíří, protože mám problémy hlavně s rozbíjením koření v celku. Zatím jsem nesehnala dokonalý mlýnek. Jeden dobře mele, ale špatně se otevírá. Jeden se otevírá a mele dobře ale zase praská - každou chvíli se rozpadne. A to nekupuji levné výrobky.

A máte na každé koření speciální mlýnek?

Olive
10 příspěvků 13.03.05 21:01
pro DanaJ

Mlýnky na koření mám tři - na sůl, pepř a na to ostatní. Koupila jsem je v IKEA a zatím se osvědčily.

roubill
3 příspěvky 20.02.06 22:46
hmoždíř - pospěš si

Jestli se nepletu - už jsem vyhodil letáky, tak tento týden inzerovali kamenný hmoždíř v nějaké ekci v Makru /jsem z Ostravy, nevím, jestli to paltí pro všechny prodejny/ - já ho mám už rok - tentýž a jsem s ním spokojený. Ale spěchej, takovýhle zboží se rychle vyprodá.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.06 19:34
hmoždíř

Milane, pokud nepřicházám příliš pozdě, podívej se na stránky: www.luis.cz. Jinak nádherné hmoždíře jsem právě viděla v této prodejně v Centru v Chodově v Praze. V nabídce byly hmoždíře granitové - to je drcená žula, mramorové a z olivového dřeva. Samozřejmě, ceny nejsou nejmenší, nejlevnější mramorový - 610 Kč. zdraví bedla

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz