Hlasivky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciiK
29 příspěvků 02.11.04 13:44
Hlasivky

Milí Labužníci,protože vím,že jste lidé moudří,prosím o radu.Už týden mi moje hlasivky stávkují,zpočátku jsem jenom šeptala,lékařka mi napsala Biseptol,ale pořád nemám ten hlas 100%.Poraďte,jak to vyléčit…Moc děkuji.
P.S.Ejo,nezabrala ani cibule s medem

Reakce:

rosnicka
262 příspěvků 02.11.04 14:49
...

Radili mi kloktat vlaznou Vincentku, ale nikdy jsem nevydrzela, takze nevim, zda to opravdu pomaha.

penda
4752 příspěvků 02.11.04 16:26
V Babských radách,

které kdysi vyšly jako příloha Květů, je proti nachlazení a chrapotu uveden následující lék, který je podle autorky zaručený: do 2 dl vody dát vařit velkou cibuli a mírným varem vařit asi 15 minut. Přidat lžíci majoránky a větší stroužek česneku a vařit dalších 5 minut. Odstavit, přidat lžíci medu a lžíci oleje. Aby byla léčba účinná, je třeba užívat přes den každou hodinu 1 lžíci (menší děti 1 lžičku). Většinou tento lektvar vyléčí nebo alespoň citelně uleví od potíží.

Také pomůže Priessnitzův obklad: ve 2, 4 nebo 6 vrstvách namočená látká ve vodě 19-22 °C teplé, poté vyždímaná - přiložíme na krk, dobře překryjeme suchou lněnou látkou a ještě vlněným materiálem.

Proti chrapotu též pomáhá, když do šátku na krku vložíme nasekanou zahřátou cibuli. Uleví nám i pití šalvějového čaje.

Eleeen
1127 příspěvků 03.11.04 07:27
...

Priessnitzův obklad - po mokré vrstvě dávám ještě igelit, aby vlhkost nepřecházela až do vrchních vrstev. Dvakrát denně „přebaluju“ a nechávám cca 30 min. kůži na krku odpočinout.
Přikláním se také k šalvějovému čaji, můj recept „lomcovák“ je tento: uvařím půl litru vody, spařím 4 čl šalvěje a nechám 10 min. vyluhovat. Pak scedím, přidám šťávu z 1/2 citronu a medu tolik, aby se to vůůůbec dalo vypít. Piju co nejteplejší, po hltech. U mě zabírá spolehlivě.
Teď musím ale vynechávat citron, mám na citrusy alergii (nově získanou).
Přeju Ti, aby brzo řvala jako dřív.

LuciiK
29 příspěvků 03.11.04 08:49
Holky,

děkuju za rady…Asi vyzkouším tu šalvěj přes den v práci,protože tady mezi lidma nemůžu existovat s nějakým zábalem na krkuAle na noc se obalím,vykloktám si tím zázračným lektvarem z cibule,česneku a majoránky,na nohy si dám tlusté „fusekle“ a myslím,že manžela z té „erotiky“ raní mrtvice

Kopretinka
565 příspěvků 03.11.04 09:33
Hi hi

LucíKu, u toho kloktání cibulového vývaru bych teda chtěla být Jestli to zvládneš tak mi dej vědět hihi

esmeralda
4813 příspěvků 04.11.04 05:32
Hlasivky

Lucííku, kdyby všechny návody selhaly, dívej se na světlou stránku: Víš jakou radost děláš svému partnerovi?
Neboj ,on se ten hlas zase vrátí.

kanda
11 příspěvků 08.11.04 10:26
...

Luciiku,
muj osvedceny recept je svarit bile vino s celym peprem (na litr tak alespon 10 kulicek) a cukrem. Je to moc dobre, prijemne, silne, zapotis se, ale do druheho dne byvam ok. Uzij si to

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz