Fritéza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agatta
81 příspěvků 08.11.05 11:58
Fritéza

Vybírám si k Vánocům fritézu…Poradíte ??
Dík a.

Reklama

Reklama

Reakce:

Pink
109 příspěvků 12.11.05 18:30
...

Já už mám starou a tak se pomalu rozkoukávám po nových typech. Docela mě překvapuje, že většina fritéz je dost velká tak, že zabere dost místa na sporáku. Friťák totiž musím mít na varné desce, aby byl pod digestoří. Zároveň ale ještě potřebuju místo, abych ještě mohla vařit na dalších plotýnkách. Teď mám 2l a rozhodně neplánuju menší (jsme 4členná rodina). Určitě chci aby šlo co nejvíc částí vložit do myčky, kvůli údržbě. Taky spodní filtr na olej není k zahození. Filtry na pach moc nepreferuju a dokonce ze svého friťáku jsem je odstranila. Mám Tefal a jsem s ním spokojená, ale už je to dědek.

goro
82 příspěvků 15.11.05 14:48
Asi blbá rada

Já jsem kdysi vzteky vyhodil starou fritézu i s olejem do kontejneru, protože pořád překážela a byly stále problémy s jejím čištěním. Jen síto jsem si ponechal. Dnes vezmu třílitrový železňák z Budějovic, naleju ho přes půl olejem, vložím to síto z vyhozené fritézy a frituji vesele na sporáku. Když dosmažím, nechám olej vychladnout a u:,–(it, sleju zpět do petky, usazený zbytek vyleju, železňák uklidím a mám se. Já si myslím, že ty fitézy, elektrické grily, lávové kameny a všecky ty serepetičky na tavený sýr nahradí jedna pořádná hluboká železná pánev. Ale to jsem ti vlastně neporadil, tak sorry.

marmelada
1643 příspěvků 15.11.05 20:14
no vidíš

goro, to máš asi pravdu - na co jsou filtry, když v tom friťáku stejně stojí olej. měnit ho musíš a ten tvůj způsob je levnější a celkem logický. já koupila nejjednodušší fiťák od Isolitu Bravo, který je celý z nerezu, nemá sice filtr, ale dá se rozebrat a kromě vyndavacího výhřevného tělesa celý umýt v myčce. nakonec to dělám stejně jako ty, ale stálo mě to dva tisíce.

iva  16.11.05 07:18
taky bez friťáku

Když si choť nahradil topné hnízdo mým friťákem, dostala jsem povolenku ke koupi nového.
Musím říci, že mne žádný nenadchl. Nakonce jsem koupila Tefal Versalio, protože se v něm může i vařit. Má rozsah teplot od 100° do 190°C. Nakonec do dopadlo tak, že téměř nic nesmažím, ale špekáčky na pivu nebo gulášek jsou z něj naprosto dokonalé. Samotná fritéza by byla u nás zcela nevyužitá.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz