Forma na muffinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

delisa
203 příspěvků 13.10.04 19:29
Forma na muffinky

Docela by mě zajímalo, jak vysypáváte formu na muffinky. Tedy pokud nemáte silikonovou. Já s tím mám docela problémy. Děkuji za předem za rady !

Reakce:

macaratek
24 příspěvků 13.10.04 19:38
deliso,

dělám to jednoduše:nevy­sypávám ji.Zatím mi stačilo důlky vymazat máslem (nebo Ramou cremefine-tak nějak ).Taky jsem četla,že stačí dát do každého dolíku jeden papírový košíček.Nemám to ale zatím vyzkoušené.

Vali
1326 příspěvků 13.10.04 22:12
Deliso,

nedávno jsem dělala mufinky poprvé. Koupila jsem si teflonový plech na 12 mufinek, papírové košíčky za 24.- Kč 100 ks. Těsto jsem dávala do 2/3 košíčků a ty bez vymazávání do mufinkového plechu. Pekla jsem je ve vyhřáté troubě na 200 °C asi 12 minut. Plech jsem dávala na čtvrté patro, protože se mi odspoda dost rychle pekly. Než se upekly, připravila jsem těsto do dalších papírových košíčků. Z horkého plechu jsem hotové sundala pomocí zapíchnuté špejle a hned do teplého plechu dala další připravené košíčky a tak to šlo docela rychle. Plech zůstal úplně čistý. Mufinky jsem nechala v košíčcích, neosychaly pěkně to při podávání vypadalo.

delisa
203 příspěvků 14.10.04 06:09
macaratku a vali

děkuji za rady. Příště, jak budu péct muffinky, dám tedy do formy ty papírové košíčky.

delisa
203 příspěvků 14.10.04 06:09
macaratku a vali

děkuji za rady. Příště, jak budu péct muffinky, dám tedy do formy ty papírové košíčky.

salgo
146 příspěvků 26.10.04 12:05
...

Ja jsem měla vždycky problémy s vytahovánim muffinek, ale pak jsem někde objevila jednoduchou radu. Vymažu čímkoliv (olejem, herou, co je po ruce), fígl je v tom, ze muffinky nechám cca 5 min v plechu vychladnout, pak jdou ven samy. Je to tak jednoduché a já na to nikdy sama nepřišla.

Vali
1326 příspěvků 26.10.04 19:50
Salgo

ale, když máš formu na 12 mufinek, a těsta víc, to přece nejde čekat až to zchladne a pokračovat, když jsem to dělala do košíčku, tak jsem mohla ihned po vyndání dát další a peklo se o sto šest dál až do vypotřebování těsta. Taky bylo dobré, že ten plech, co mám, zůstal naprosto čistý.

delisa
203 příspěvků 27.10.04 05:29
tak jsem

pekla zase muffinky a dala do plechu ty papírové košíčky. SUPER !!
A pak jsem muffinky vytahovala tou špejlí, jak radí Vali a perfektní !! Díky !!

delisa
203 příspěvků 27.10.04 05:29
tak jsem

pekla zase muffinky a dala do plechu ty papírové košíčky. SUPER !!
A pak jsem muffinky vytahovala tou špejlí, jak radí Vali a perfektní !! Díky !!

Vali
1326 příspěvků 27.10.04 14:02
Deliso

dík za uznání, že to šlo rychle, viď? Budu je zase dělat, už se těším, po vychladnutí je dávám do plastové krabice s víkem a jsou bezva vláčné, ani se s nimi moc nezdobím, jsou stejně rychle pryč. To napichování špejlí jsem vymyslela, abych si nepopálila prsty. Moje kamarádka má zase dobrý zlepšovák při pečení cukroví. Peče na pečícím papíru, po upečení ho stáhne z plechu a na teplý plech natáhne další s připravenými kousky a hned to jde zase do trouby. Ještě jsem to nezkoušela, ale určitě by se to pečení urychlilo, když se nemusí zahřívat plech, určitě to taky vyzkouším tímto způsobem.

Sněhurka
446 příspěvků 27.10.04 15:03
Vali,

ten trik s pečicími papíry při pečení vánočního cukroví mám odzkoušený od loňska. Přibrala jsem k pečení ještě kamarádčinu holčinu, takže jsem měla tři raubíře-pomocníky. Jenom jsem vyvalovala těsto, oni vykrajovali linecké, příp. tvarovali vanilkové rohlíčky, nebo vytvářeli pracinky. Hotové kousky dávali na nastříhané pečicí papíry, plechy a troubu jsem obsluhovala já. Bylo to skvělé, během jednoho dne jsme měly napečeno (já a kamarádka ). Perfektně nám to odsejpalo, nehrozil žádný úraz a děti vůbec neměly čas zlobit.

salgo
146 příspěvků 03.11.04 11:25
vali

to máš pravdu. Já mám totiž všechny recepty přepočítané na svou formu. To je přesně to co za den sníme. Raději vždycky upeču čerstvé. Ale je fakt, že když chystám pro větší společnost, tak by se košíčky hodily. Ještě jsem to nezkoušela.

salgo
146 příspěvků 08.12.04 08:06
pomoc

Tak jsem se pod příslibem čistého plechu na muffiny rozhodla koupit papírové košíčky a jsem nahraná. Nikde nic, jen takové ty malé, co jsou spíš na lanýže. Kam na ně chodíte?????

ajta
590 příspěvků 08.12.04 13:55
salgo

právě jsem se vrátila z nákupu v Hypernově (Náchod) a hned jsem sedla k PC, abych ti napsala, že jsem tam papírové košíčky na mufínky viděla… 50ks asi za 49,–Kč
tak snad je budou mít i u vás…

Eleeen
1127 příspěvků 08.12.04 14:04
na pečení...

… se prodávají trošku jiné papírové košíčky než ty, co jsou jen na ozdobu, na to si dejte pozor!!! Taky bývají trošku dražší.
Kdysi jsem na to přišla a to tak, že mě udivila cena 20 ks košíčků a bylo miřečeno, že v těchto se peče. Ty obyčejné měli o regálek níže. Zda už košíčky „sladili“ a prodávají pouze jeden druh vhodný k pečení v troubě, to nevím. Jen upozorňuju na skutečnost výskytu různých druhů košíčků, a to nejen velikostně.
S tou špejlí je to super nápad!!!!

salgo
146 příspěvků 10.12.04 09:57
díky

zkusím se po nich podívat.

salgo
146 příspěvků 02.02.05 10:54
tak jsem to zkusila

a byla jsem nadšená, jak pěkně muffinky vypadaly a jak šly dobře z plechu, ale zase se špatně vykusovaly z těch papírových košíčků.A to jsem měla skutečně ty na pečení. Nevíte co s tím? Mají se košíčky vymazat???

Vali
1326 příspěvků 02.02.05 23:12
Salgo

ten košíček šel docela dobře sloupnout. Nebo by se dalo košíčky vystříknout olejem ve spreji, tady ho vždy nabízeli na výstavě Zahrada Čech. Nevím kde se dá koupit, snad někdo poradí, hodil by se. Docela jsem dostala chuť zase upéci mufinky. Košíčky mám nakoupené do zásoby, tak jen vybrat nějaký dobrý recept, mám jich dost natisknutých a s chutí do toho.
Zdraví Vali.

misapoho
135 příspěvků 03.02.05 11:36
...

mam tu zkusenost, ze kdyz se v tom papirovem kosicku nechaji muffinky o neco dele, nez by mely, tak jsou hur vytahovat. Nemyslim pripalene atd. Chce to asi vychytat a vytahnout to co nejdriv, ale zase ne tak brzo, aby se to zdrclo.

misapoho
135 příspěvků 03.02.05 11:41
...

Vali, ja delam babovkove slehackove testo a pak delam treba po patnacti jiny druh. Napriklad strouhane jablka rozmicham do testa+skorice+ro­zinky, nebo pokrajene rozinky+pokrajena cokolada, nebo doprostred davam marmeladu, dalsi s boruvkama, atd.

Labužník Anika02
66 příspěvků 04.02.05 17:53
...

ja kdyz pecu muffinky, tak pouzivam jen papirove kosicky, davam dva do sebe. Kupuji vesti velikost. Vzdycky jsem byla spokojena. Hlavne to vypada hezky a neosychaji a mohu jich napect vice a nemusim cekat

salgo
146 příspěvků 07.02.05 08:10
Dalšími experimenty

s košíčky jsem zjistila, že to prostě záleží na receptu. Většina jich jde v pohodě sloupnout, ale některé prostě ne. Tak to asi bude tím.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz