Džem bez cukru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eleeen
1127 příspěvků 04.07.05 12:22
Džem bez cukru

Sháním recepty na džemy, marmelády, rosoly apod. BEZ přídavku cukru a BEZ přídavku umělého sladidla.
Můžete mi někdo pomoci? A také čím se dá želírovat?
Díky moc všem.

Reakce:

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 04.07.05 12:35
Eleeen,

dělám džemy teď už jen bez cukru a nemám vůbec špatnou zkušenost, že by se kazily - nebo je to tím, že je tak rychle slupnu - používám přípravky GelFix, prostě jen na želírování bez přídavku cukru
jahody jsem si letos „potvrdila“ i troškou kyseliny citronové a jsou vynikající *

jinak pokud by nevadilo, což asi vadí, umělé sladidlo, existují i DIA prostředky

kokoska
97 příspěvků 05.07.05 16:50
jabka

Dobrou želírovací schopnost mají kyselá (ne úplně zralá) jablka a kyselina citronová. Dávám, když mi marmelády nechcou želírovat. Lze použít do čehokoliv.

Sněhurka
446 příspěvků 05.07.05 17:40
Angrešt

taky úspěšně želíruje

Julina
30 příspěvků 05.07.05 18:29
černý rybíz

také ještě před vařením mi želíruje.

Lucianko, nedáváte cukr ani do rybízové marmelády? A marmelády teda bez cukru vaříte jinak přesně podle návodu na Gelfixu? Já ho používám moc ráda(3:1), protože se ovoce nemusí dlouho vařit-marmelády mají nádhernou barvu.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 07.07.05 08:37
Julino,

jsem marmeládový barbar, takže i rybízovou dělám bez cukru, prostě mi to extra-kyselé chutná. Míchám si marmelády do bílého jogurtu a je to nebesky dobré! Kromě toho, své barbarství utvrzuji i tím, že např. třešně nevypeckovávám a zmarmeláduji je v celku… Nejsem vhodný příklad pro vzorné kuchařky :-)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz